Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Zisk aerolínií Cathay Pacific sa prepadol o vyše 80 %

Hongkonská letecká spoločnosť Cathay Pacific oznámila za 1. polrok tohto roka prepad zisku o viac než 80 %, pod čo sa podpísala tvrdá konkurencia a spomaľovanie ekonomického rastu Číny. Informoval o tom server BBC.

Aerolínie uviedli, že čistý zisk za 1. polrok dosiahol 353 miliónov hongkonských dolárov (40,29 milióna eur), čo oproti rovnakému obdobiu minulého roka predstavuje pokles o 82 %. Tržby za 6-mesačné obdobie klesli o 9,2 % na 45,68 miliardy HKD.

Výsledky Cathay Pacific ovplyvnilo viacero faktorov, najmä však tlak konkurencie a spomaľovanie rastu čínskej a globálnej ekonomiky. Čo sa týka konkurencie, najväčšiu pre Cathay Pacific predstavujú spoločnosti z pevninskej Číny a krajín Blízkeho východu, ktoré v regióne rýchlo expandujú. Spomaľovanie čínskej a globálnej ekonomiky zasa spôsobuje pokles záujmu o leteckú dopravu zo strany firiem, čo zasahuje do predaja lukratívnejších leteniek vo vyšších triedach.

Spoločnosť je preto opatrná, čo sa týka vyhliadok na 2. polrok. Ako totiž uviedla, podobné ťažkosti, aké zaznamenala v 1. polroku, ju pravdepodobne čakajú aj v ďalších šiestich mesiacoch.

 

Zdroj, foto: Netky.sk