Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Železničiari zintenzívnili kontroly na tratiach, pre vysoké teploty sa deformujú

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v súvislosti s vysokými teplotami, ktoré vládnu od minulého týždňa zintenzívnili kontroly na tratiach, ktoré spravujú. Kontroly sa týkajú tak koľají, ako aj trakčného vedenia, ktoré majú tendenciu vplyvom horúčav meniť svoje fyzikálne vlastnosti. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková.

„Len za uplynulý 25. týždeň sme na tratiach ŽSR v dôsledku vysokých teplôt zaevidovali dva prípady deformácie koľaje, tzv. vybočenie. Takéto poruchy, súvisiace s geometrickým usporiadaním traťovej koľaje, si pre zachovanie bezpečnosti vyžadujú vylúčenie koľaje z prevádzky,“ priblížila Pavliková. V 14 prípadoch bolo nutné okamžite zaviesť zníženú rýchlosť vlakov na rizikových miestach.

Zamestnanci odvetvia železničných tratí ŽSR vykonávajú pravidelné prehliadky tratí, a to buď pravidelnými pešími pochôdzkami alebo jazdami na dráhových vozidlách v pravidelných intervaloch. Okrem pravidelných peších pochôdzok sa v čase zvýšených teplôt vykonávajú aj teplotné pochôdzky.

 

Zdroj, foto: Netky.sk