Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Závod spoločnosti Nissan v Sunderlande vyrobil miliónty Juke

Závod spoločnosti Nissan v Sunderlande vyrobil miliónty Juke

  • Juke sa stal už štvrtým modelom, ktorého sa v Sunderlande vyrobilo viac ako milión kusov
  • Juke kráča v stopách priekopníckeho modelu Qashqai
  • Pri najnovšom modeli Juke si zákazníci môžu vybrať z viac než 20,000+ verzií

SUNDERLAND, SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO – Osem rokov po tom, ako Juke vytvoril segment kompaktných crossoverov, zišlo z linky v továrni v Sunderlande miliónte vozidlo tohto modelu. V továrni v Sunderlande sa nový Juke vyrobí v priemere každých 105 sekúnd.

Model Juke MY2018 je dobre známy svojím charakteristickým športovým štýlom a teraz ponúka široké možnosti personalizácie interiéru i exteriéru. Vďaka všetkým kombináciám prvkov a variantom personalizácie je najnovší Juke zákazníkom k dispozícii vo viac než 23 000 rôznych verziách.

Milióntym kusom vyrobeným v Sunderlande sa stal model s výbavou Tekna a s karosériou v modrej farbe Vivid, ktorá predstavuje posledné doplnenie ponúkanej palety farieb karosérie.

Senior viceprezident pre výrobu, správu dodávateľského reťazca a nákup v spoločnosti Nissan Europe Kevin Fitzpatrick uviedol: „Míľnik v podobe miliónteho kusa je úžasnou métou každého modelového radu.“

„Pred ôsmimi rokmi sme vozidlá ako Nissan Juke vôbec nepoznali – model vytvoril úplne nový segment a verejnosti predstavil charakteristický priekopnícky vzhľad. Osem rokov ubehlo ako voda, modelu Juke sa už vyrobilo milión kusov a stále zostáva špičkou v segmente.“

„Je úžasné vidieť, že modelový rok 2018 so všetkými svojimi vylepšeniami a možnosťami personalizácie je rovnako obľúbený ako úplne prvý model, ktorý zišiel z linky v roku 2010.“ 

Model Juke bol druhým crossoverom, ktorý začala továreň vyrábať. Tým prvým bol prelomový model Qashqai, ktorého výroba sa začala v roku 2006. Nissan Qashqai zaistil automobilke pozíciu špičky v segmente crossoverov. Modelu Qashqai sa v Sunderlande dodnes vyrobilo viac ako 3 milióny kusov. Medzi ďalšie modely, pri ktorých sa počet vyrobených kusov počíta v miliónoch, patrí Micra s 2,4 milióna kusov a Primera s 1,5 milióna kusov.

Milión vyrobených kusov zahŕňa i luxusnú športovú verziu Juke NISMO, ktorá sa začala vyrábať v Sunderlande v roku 2012. Zo štatistík predaja vyplýva, že najobľúbenejšou farbou vozidla je pre záujemcov o model Juke z celej Európy čierna. Čierna je tiež najobľúbenejšia farba pri výbere prvkov personalizácie interiéru i exteriéru.

Model Juke i naďalej zostáva obrovským predajným úspechom – v Európe sa ho v roku 2017 predalo 95 000 kusov. Medzi luxusné prvky najnovšieho modelu pribudla nová mriežka chladiča V-motion s tmavým chrómovaním, tmavá maska svetlometov a tmavé ukazovatele smeru na zrkadlách dverí. Od úrovne výbavy Acenta sú teraz štandardom hmlové LED svetlá.

Pre model Juke boli od úrovne výbavy Acenta pridané tri nové dizajny 16- a 18-palcových diskov kolies z ľahkých zliatin. Zákazníci, ktorí chcú svoje vozidlo dizajnovo oživiť, si môžu kolesá pri úrovni výbavy Tekna dotvoriť pomocou farebných segmentov.

Interiér je možné doplniť vhodnou personalizáciou v podobe oranžových a modrých eloxovaných prvkov a ďalej sedadlami potiahnutými čiernou umelou kožou, lakťovou opierkou a farebne dvojitým prešívaným krytom prístrojovej dosky. Model Juke je k dispozícii s audiosystémom BOSE Personal, ktorý vďaka reproduktorom vstavaným do opierky hlavy vodiča poskytuje vysokokvalitný zážitok z počúvania a zvuk, ktorý vodiča úplne obklopí.

Súčasťou výbavy modelu Juke sú tiež inovatívne technológie, medzi ktoré patrí i inteligentný panoramatický kamerový parkovací systém Nissan s monitorovaním pohybujúcich sa objektov za vozidlom, upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu a sledovanie mŕtveho uhla.

 

 

Zdroj: Transservice/Nissan

Foto: Nissan, YouTube