Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Záujem o cestovanie pred Vianocami stúpa, ZSSK pridáva vozne k IC vlakom

Záujem ľudí o cestovanie vlakmi na Vianoce stúpa. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) preto pridáva vozne k InterCity (IC) vlakom.

Do dopoludňajšieho IC vlaku vo štvrtok 22. decembra pridá dopravca dva vozne a do dopoludňajšieho spoja v piatok 23. decembra jeden vozeň navyše. „Tieto miesta budú v predaji v najbližšom čase, preto odporúčame cestujúcim sledovať internetový predaj, alebo sa informovať prostredníctvom Kontaktného centra ZSSK na čísle 18 188,“ priblížil hovorca spoločnosti Tomáš Kováč.

Záujem je podľa jeho slov aj o miestenky do rýchlikov vo štvrtok a v piatok. Najmä v rýchlikoch Manner Neapolitaner, Dargov, Intersport a Zemplín, v ktorých sú miestenky vypredané na približne 65 až 70 %.

Celkovo dopravca pridáva počas vianočných sviatkov 20 posilových a 4 mimoriadne vlaky a vyše 100 vozňov k vlakom kategórií InterCity, k rýchlikom, regionálnym rýchlikom, regionálnym expresom a osobným vlakom.

Posilové vlaky sú pritom už zapracované v cestovnom poriadku, štyri mimoriadne vlaky však nie sú. Informácie o nich sú podľa Kováča na internetovej stránke ZSSK, slovakrail.sk. Prvý takýto mimoriadny vlak bude vypravený z Bratislavy do Košíc vo štvrtok 22. decembra o 13.34 h a do Košíc príde o 19.44 h.

Zdroj, foto: Netky.sk