Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Z bratislavského letiska sa vlani najviac lietalo do Londýna

Londýn sa stal opäť najobľúbenejšou destináciou slovenských turistov v rámci leteckej dopravy z bratislavského letiska. V minulom roku totiž využilo takmer 275.000 Slovákov na odlet a prílet letiská Londýn-Stansted a Londýn-Luton.

Z pravidelných letov pritom podľa hovorkyne Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Veroniky Ševčíkovej boli po Londýne najobľúbenejšie lety do Dublinu, Milána či Bruselu.

„Medzi dovolenkovými destináciami opäť dominovala turecká Antalya,“ priblížila Ševčíková. Za ňou nasledovali Burgas, Rhodos, Hurghada či Monastir.

Celkovo letisko v hlavnom meste SR vybavilo na prílete a odlete v minulom roku 1,36 milióna pasažierov. V porovnaní s rokom 2013 to znamenalo mierny pokles o 1,3 %. Najsilnejším mesiacom roka 2014 bol pritom júl, vtedy letisko vybavilo 236.619 cestujúcich.

Najväčší počet pasažierov, teda viac ako 811.000, prepravila z Bratislavy letecká spoločnosť Ryanair. „Na druhej priečke v počte prepravených cestujúcich skončila charterová spoločnosť Travel Service, ktorá najmä v lete prepravovala cestujúcich do ich dovolenkových destinácií,“ dodala hovorkyňa. Tretiu pozíciu medzi všetkými dopravcami obsadili České aerolínie.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Netky.sk