Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Z bratislavského letiska sa bude v zime lietať do Berlína a Moskvy

Počas tohtoročnej zimy sa bude z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave lietať do 17 miest v 11 krajinách.

Zimný letový poriadok, ktorý začne platiť 25. októbra, cestujúcim prinesie novú pravidelnú linku do Berlína, ale aj denné letecké spojenie s Moskvou. Informovala o tom dnes hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.

V porovnaní s minuloročným zimným letovým poriadkom vzrastie ponuka destinácií z a do Bratislavy o tri mestá, keďže počas uplynulej zimy sa lietalo do 14 miest. Novinkami sú totiž okrem dennej linky do Berlína spoločnosti Ryanair aj linky do Atén a Madridu, ktoré začal tento nízkonákladový dopravca prevádzkovať počas letného letového poriadku od apríla 2015.

Za úplnú novinku na bratislavskom letisku označila Ševčíková príchod novej ruskej leteckej spoločnosti Pobeda, dcérskej firmy skupiny Aeroflot. Linku do Moskvy bude prevádzkovať namiesto spoločnosti UTAir Aviation, a to sedemkrát týždenne. Prvý let by sa mal uskutočniť 1. decembra.

Letecká spoločnosť České aerolínie (ČSA) zase zvýši v zime počet týždenných frekvencií na linke Praha – Bratislava – Košice a späť. Lety budú po novom prevádzkovať každý pracovný deň. K rannej a večernej frekvencii v pondelok, stredu a piatok pribudnú poludňajšie lety v utorok a vo štvrtok, čím sa počet frekvencií zvýši z minuloročných šiestich letov týždenne na osemkrát do týždňa.

Pravidelné linky budú počas zimnej sezóny z Bratislavy prevádzkovať letecké spoločnosti Ryanair, České aerolínie, flydubai a Pobeda. Zimný letový poriadok platí do 27. marca 2016.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Wikimedia