Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Wizz Air začal lietať z Bratislavy aj do Kyjeva

Z Bratislavy sa od 17.decembra opäť lieta na Ukrajinu. Letecká spoločnosť Wizz Air spustila novú priamu linku z Letiska M. R. Štefánika do Kyjeva s frekvenciou dvakrát týždenne, a to v dňoch sobota – utorok. TASR informovala hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika Veronika Ševčíková.

O lety medzi Slovenskom a Ukrajinou je podľa Ševčíkovej značný záujem. Prvý prílet z Kyjeva do Bratislavy mal obsadenosť 171 cestujúcich, na odlet z Bratislavy do Kyjeva sa registrovalo 177 pasažierov. Lety sú prevádzkované lietadlami typu Airbus A320 s kapacitou 180 miest na sedenie.

Linka W6 6275 odlieta z letiska Kyjev-Žuljany o 06.55 h s príletom do Bratislavy o 07.45 h. Z Bratislavy do Kyjeva odlieta linka W6 6276 vždy o 08.15 h s príletom do Kyjeva o 10.55 h.

Priame letecké spojenie z bratislavského letiska do Kyjeva a späť sa obnovuje po troch rokoch. „Hlavné mesto Slovenska potrebuje mať priame letecké spojenie s hlavným mestom susediacej Ukrajiny. Veríme preto, že Slováci, ale nie len oni, privítajú, že sa nám podarilo toto letecké spojenie z Bratislavy ponúknuť,” povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Facebook BTS