Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Wizz Air otvára novú linku z Bratislavy do Kyjeva

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air spúšťa novú priamu leteckú linku z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave do Kyjeva na Ukrajine. Nová linka bude v prevádzke od 17. decembra s frekvenciou dvakrát týždenne, v utorky a soboty. Informovala o tom hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.

Poukázala na to, že hlavné mesto Ukrajiny, Kyjev, je najväčším obchodným a kultúrnym centrom krajiny s množstvom historických a architektonických pamiatok a bohatým kultúrnym dedičstvom. Wizz Air začal prevádzkovať svoj prvý let z Bratislavy v marci tohto roka a dnes oznámil spustenie tretej nízkonákladovej linky z hlavného mesta Slovenska. Spolu s novou linkou do Kyjeva tak spoločnosť ponúka už tri letecké spojenia z Bratislavy – okrem nej linku do Skopje v Macedónsku a od marca 2017 pribudne linka do Tuzly v Bosne a Hercegovine.

„Veríme, že našu linku do Kyjeva uvítajú rovnako obchodní cestujúci, ako aj turisti. Veríme, že nové nízkonákladové letecké spojenie Slovenska s Ukrajinou napomôže k rozvoju obchodných stykov, ale aj k rozvoju cestovného ruchu, keďže priláka do Bratislavy viac návštevníkov,“ uviedla riaditeľka komunikácie Wizz Air Tamara Vallois.

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ bratislavského letiska Ivan Trhlík pripomenul, že letecké spojenie z Bratislavy do Kyjeva a späť sa obnovuje po troch rokoch. „Po ukončení prevádzkovania letov spoločnosťou Air Onix na uvedenej trase v decembri 2013 sme si boli vedomí toho, že Bratislava potrebuje mať priame letecké spojenie s hlavným mestom susediacej Ukrajiny,“ zdôraznil.

Zdroj:Netky.sk

Foto: FB BTS.aero