Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

ŠKODA vyrobila 100-tisíc vozidiel značky Citigo

V závode Volkswagen v Bratislave vyrobili vozidlo ŠKODA Citigo s poradovým číslom 100 000. ŠKODA Citigo sa na konci roka 2011 stala prvým modelom značky, určeným do mesta. Od tej doby oslovuje zákazníkov veľkorysou ponukou priestoru, šikovnými detailmi, nízkou spotrebou, špičkovou bezpečnosťou, perfektnou ovládateľnosťou, výborným pomerom ceny a úžitkovej hodnoty a sviežim dizajnom. V roku 2013 predaj tohto modelu vzrástol o 51%.

„100 000 vozidiel Citigo, vyrobených od roku 2011, dokazuje, ako je náš najmenší automobil na trhu úspešný,“ hovorí Werner Eichhorn, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO pre oblasť predaja a marketingu. „Citigo pred necelými tromi rokmi ako prvý nový model značky ŠKODA odštartoval najväčšiu modelovú ofenzívu v histórii našej značky. Od tej doby tento svižný mini automobil obohacuje rastúci segment mestských vozidiel a získava značke nových zákazníkov. Citigo nám robí veľkú radosť a posilňuje našu dobrú pozíciu na európskom trhu,“ dodáva Eichhorn.

ŠKODA Citigo je perfektné vozidlo do mesta: kompaktné a súčasne priestranné, šetrné a agilné, atraktívne, bezpečné a premyslené. „Citigo ponúka všetky hodnoty značky ŠKODA na minimálnom priestore,“ hovorí Werner Eichhorn. Táto kombinácia je u zákazníkov veľmi úspešná: v roku 2013 vzrástol predaj tohto mestského modelu o 51% na 45 000 vozidiel. „Škoda Citigo, ako zástupca najobľúbenejšej značky na Slovensku, je dôležitou súčasťou výrobného portfólia nášho bratislavského závodu. Jej úspech u zákazníkov nás preto veľmi teší,“ uviedol Albrecht Reimold, predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia.

So svojimi kompaktnými rozmermi (dĺžka 3,56 m, šírka 1,64 m a výška 1,48 m) je ŠKODA Citigo výborne ovládateľná. Model súčasne zaujme veľkorysou ponukou priestoru, typickým pre vozidlá značky ŠKODA.

Vďaka radu šikovných nápadov je Citigo skutočným Simply Clever automobilom. Najrôznejšie držiaky, siete, závesné háčiky, k tomu potom veľký batožinový priestor – tento mini automobil je mimoriadne praktický. A mimoriadne bezpečný: ako vôbec prvý mini automobil získala ŠKODA Citigo spolu so svojimi súrodencami z koncernu Volkswagen v bezpečnostných testoch Euro NCAP maximálne možné hodnotenie v podobe piatich hviezdičiek.

ŠKODA Citigo je navyše jedným z najekologickejších mestských vozidiel na trhu. Poháňa ho trojvalec 1,0 MPI v dvoch výkonnostných stupňoch (44 kW/60 k a 55 kW/75 k) v kombinácii s päťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo poloautomatickou prevodovkou ASG. Verzia Citigo Green tec 1,0 MPI/44 kW má kombinovanú spotrebu len 4,1 litra benzínu na 100 km a emisie iba 95 g CO2/km.

Tento mestský automobil je naviac od októbra 2012 v ponuke aj s pohonom na zemný plyn. ŠKODA Citigo G-TEC má spotrebu iba 4,4 m3 (2,9 kg) zemného plynu na 100 km, čo zodpovedá emisiám iba 79 g CO2/km. Citigo G-TEC je tak v súčasnosti vôbec najekologickejším vozidlom značky ŠKODA. Doteraz dodala ŠKODA zákazníkom viac než 1 900 týchto vozidiel, 1 300 z nich v roku 2013. Pozornosť vlani vzbudila nezvyčajná rekordná jazda s vozidlom Citigo G-TEC. Rakúsky majster v úspornej jazde Gerhard Plattner prešiel za päť dní s priemernou spotrebou 2,39 kg zemného plynu/100 km z talianskej Vicenzy až do švédskeho Štokholmu.

Od začiatku mája 2014 ponúka česká automobilka mimoriadne atraktívnu, športovo ladenú verziu modelu Citigo. ŠKODA Citigo Monte Carlo na štart prichádza v atraktívnom rallyovom dizajne a s radom prvkov štýlovo a športovo ladenej výbavy. Okrem iného má znížený podvozok, výrazné šestnásťpalcové hliníkové kolesá, predný spojler s integrovanými hmlovými svetlometmi, čiernu masku chladiča, zadný spojler a zadný nárazník s integrovaným difúzorom. Aj interiér vozidla je poňatý v športovom duchu, nájdeme tu okrem iného trojramenný športový volant, čierny strop, čierne obloženie interiéru a poťahy sedadiel v dizajne Monte Carlo.

ŠKODA Citigo získala od svojho uvedenia na trh už niekoľko automobilových cien. Medzi ne patrí okrem iného víťazstvo v ankete Auto roku 2012 v Českej republike aj v súťažiach Fleet Awards, Firemné auto roka a Internetové auto roka.

Zdroj: eulog.sk

Foto: internet, Youtube