Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Výroba nového vozidla Nissan Qashqai v Európe sa začala

Začala sa výroba nového Nissanu Qashqai. Tento najpredávanejší crossover v Európe dostáva celý rad luxusných vylepšení dizajnu, technológií a výkonu.

Vylepšenia nového modelu sa dotýkajú predovšetkým štyroch oblastí – moderného nového dizajnu exteriéru, vyššej úrovne kvality interiéru, vylepšenia jazdných vlastností a doplnenia nových technológií Inteligentnej mobility Nissan.

Nový model Qashqai bude navyše od jari budúceho roka k dispozícii s technológiou autonómneho riadenia ProPILOT, ktorá ovláda riadenie, akceleráciu a brzdenie pri jazde v jednom pruhu počas veľmi hustej prevádzky a pri veľmi rýchlej jazde po diaľnici.

Tieto významné zmeny podporia a posilnia pozíciu vozidla Qashqai ako európskeho crossoveru číslo jeden a nadväzujú na investíciu do závodov Nissan v Spojenom kráľovstve vo výške 53 mil. libier. Táto investícia vlani priniesla okrem iného zvýšenie výrobnej kapacity, takže vozidlá Qashqai je možné teraz vyrábať na oboch linkách závodu v Sunderlande.

Model Qashqai, vyrábaný v Sunderlande v nepretržitej prevádzke, je momentálne najpredávanejším vozidlom vyrábaným v Británii a je exportovaný na približne 100 európskych a globálnych trhov. Predstavuje takmer jednu pätinu všetkých v Británii vyrábaných vozidiel a je najúspešnejším modelom v 83-ročnej histórii Nissanu v Európe.

Colin Lawther, senior viceprezident pre výrobu, nákup a riadenie dodávateľského reťazca spoločnosti Nissan Europe, k tomu uviedol: „Nissan Qashqai bol prvým mestským crossoverom a zostáva nespochybniteľným lídrom tohto segmentu. Za desať rokov od uvedenia modelu Qashqai na trh sme v závode v Sunderlande vyrobili viac než 2,8 milióna vozidiel, a objem výroby závodu sme tak posunuli na rekordnú úroveň. Tento nový model ponúkajúci nové, luxusné dizajnové prvky a technológie Inteligentnej mobility Nissan predstavuje novú kapitolu pre vozidlo Qashqai a naše výrobné prevádzky.“

Celkový počet zamestnancov zahŕňajúci návrhárske štúdio Nissanu pre Spojené kráľovstvo (Paddington, Londýn), technické centrum (Cranfield, Bedfordshire), výrobný závod (Sunderland, Tyne and Wear) a predajné a marketingové činnosti (Maple Cross, Hertfordshire) momentálne dosahuje viac než 40 000 pracovníkov. Spoločnosť Nissan do týchto závodov investovala viac než 4 miliardy libier a prispieva do britskej ekonomiky tromi miliardami libier ročne prostredníctvom dodávateľov, služieb a miezd.

Spoločnosť Nissan v závode v Sunderlande okrem vozidla Qashqai tiež vyrába 100 % elektromobil LEAF, crossover Juke a luxusné modely Infiniti Q30 a QX30. S celkovým objemom výroby za minulý rok vo výške 507 436 vozidiel a s viac než 30 rokmi úspešného pôsobenia je závod v Sunderlande najväčším britským automobilovým závodom všetkých čias.

Predaj prvej generácie vozidla Nissan Qashqai sa začal v roku 2007. Táto nová verzia predstavuje významné oživenie druhej generácie modelu uvedenej na trh v roku 2014. Na európske trhy vstúpi od budúceho mesiaca. V októbri 2016 spoločnosť Nissan oznámila, že i úplne nová tretia generácia modelu Qashqai sa bude vyrábať v Sunderlande.

 

Zdroj: Transservice/ Nissan

Foto: Nissan