Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Vylepšený Nissan e-NV200: Revolúcia na trhu menších úžitkových vozidiel

Revolučná 100 % elektrická dodávka Nissan e-NV200 spája v sebe prvky oceňovanej dodávky Nissan NV200 a špičkového nového Nissanu LEAF. Firmy môžu teraz získať vozidlo s nulovými emisiami plné inovatívnych technológií a funkcií.

  • Nová pokročilá batéria poskytuje teraz vodičom o viac než 60 % dlhší dojazd na jedno nabitie bez kompromisov týkajúcich sa nákladovej kapacity.
  • Vozidlo bolo navrhnuté na zlepšenie kvality vzduchu v centrách miest a aby európskym firmám umožnilo 100 % elektrifikovať záverečnú fázu rozvozu.
  • Prvé kusy budú zákazníkom v Európe dodané na jar 2018.

Na jar 2018 spoločnosť Nissan v Európe uvedie svoju dodávku s nulovými emisiami, ktorá má vďaka 40 kWh batérii dlhší dojazd na jedno nabitie než kedykoľvek predtým. Nissan e-NV200 teraz ponúka dojazd dlhší o 60 % s nezmenenou nákladovou kapacitou a jednostupňovou prevodovkou, vďaka ktorej je riadenie jednoduchšie a bezpečnejšie.

Od európskeho uvedenia tohto modelu v Európe sa na cestách objavilo viac než 15 000 kusov. Táto nová generácia 100 % elektrického Nissanu e-NV200 stelesňujúca víziu Nissan Intelligent Mobility je o krok ďalej. Dlhší dojazd zaistený väčšou batériou a nový kompletný rad prepájajúcich prvkov robí zo 100 % elektrického modelu e-NV200 skutočnú revolúciu na trhu menších úžitkových vozidiel.

Okrem toho, že firemným zákazníkom pomáha vylepšiť ich ekologický profil, predstavuje táto dodávka kľúčový pilier v širšom záväzku spoločnosti Nissan znižovať emisie CO2 a hluk v centrách miest spôsobovaný profesionálnymi vodičmi, ktorí doručujú a vyzdvihujú tovar. Spoločnostiam a profesionálnym vodičom tak môže pomôcť 100 % elektrifikovať poslednú fázu rozvozu. Zákazníci teraz môžu na jedno nabitie najazdiť o viac než 100 km než s predchádzajúcou generáciou modelu e-NV200 vybaveného 24 kWh batériou.

Gareth Dunsmore, riaditeľ spoločnosti Nissan Europe pre elektromobily, uviedol: „Spoločnosti majú obrovský vplyv na kvalitu ovzdušia a dopravné zápchy, predovšetkým v centrách miest, a Nissan e-NV200 pomáha znížiť emisie CO2, ktoré vytvárajú. Spoločnosť Nissan je ako popredný svetový výrobca elektromobilov odhodlaná spoločnostiam a spotrebiteľom pomôcť vytvoriť udržateľnejšiu budúcnosť a model e-NV200 v tejto snahe hrá kľúčovú rolu.“

E-NV200 vybavený vylepšenou 40 kWh batériou bude v Európe k dispozícii na jar 2018. V Európe teraz prijímame prvé objednávky na limitovanú edíciu 2.ZERO dostupnú vo forme päťdverovej dodávky alebo v osobnej verzii Evalia so siedmimi sedadlami

Podrobný pohľad na nový Nissan e-NV200

Nissan e-NV200: plný inovatívnych technológií

Nová 40 kWh batéria 100 % elektrického modelu e-NV200 zaručuje dlhší dojazd – až 280 km podľa NEDC* – a pre väčšie priblíženie reálnym podmienkam nový Nissan e-NV200 prešiel testami WLTP*, podľa ktorých zákazníkom umožňuje na jedno nabitie najazdiť až 200 km pri kombinovanom jazdnom cykle a až 301 km v mestských podmienkach. To je viac než 60 % zvýšenie v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Vodiči tak môžu jazdiť dlhšie a prepája ich rozšírená európska rýchlonabíjacia sieť CHAdeMO. Vďaka rovnakej technológii batérií, ktorú v Európe práve predstavil nový Nissan LEAF, a nulovému zvýšeniu veľkosti batérie sa majitelia modelu e-NV200 nemusia rozhodovať medzi nákladovým priestorom a dojazdom. Firmám a profesionálnym vodičom tak môže pomôcť 100 % elektrifikovať poslednú fázu rozvozu.

Nissan e-NV200 sa vyznačuje skoro nečujnou prevádzkou, pretože nedochádza k žiadnym vibráciám, mechanickým zvukom a zmenám prevodu. Elektrická prevodovka s okamžitým krútiacim momentom a hladkým zrýchlením zaručuje vodičom jazdu bez stresu a obyvateľom tiché doručovanie a vyzdvihovanie tovaru. Vďaka jednostupňovej prevodovke a asistentovi rozjazdu do svahu je riadenie jednoduchšie a bezpečnejšie.

Nissan e-NV200 je však omnoho viac, než len 100 % elektrické vozidlo. Ide o mobilnú napájaciu jednotku s unikátnym obojsmerným napájaním. To znamená, že pri pripojení v kancelári či vo firemnom priestore dokáže poskytovať energiu na napájanie okolitého sveta. Vďaka inovatívnej technológii Nissanu Vehicle to Grid dokáže dokonca vracať nadbytočnú energiu na doplnenie a stabilizáciu miestnej energetickej siete.

Priestranný, všestranný a s vyššou nosnosťou

Firmy si môžu vybrať z dvoch možných verzií karosérie – dodávky e-NV200 a osobnej e-NV200 Evalia. Obe verzie majú všestranný interiér, ktorý používateľom umožňuje upraviť si police, priehradky a sedadlá na mieru svojim požiadavkám. NV200 sa vďaka podlahe nákladového priestoru len 52 cm nad zemou ľahko nakladá.

100 % elektrická dodávka e-NV200 má nákladový priestor s objemom 4,2 m³, takže sa sem vojdú dve europalety alebo náklad s hmotnosťou až 701 kg. Vďaka doširoka otvárateľným zadným dverám a dvom bočným panelovým posuvným dverám je nakladanie hračka. Z predného sedadla spolujazdca je možné v prípade potreby zložením vytvoriť stôl a v dosahu vodiča je mnoho užitočných úložných priestorov.

Pre zákazníkov, ktorí chcú prevážať osoby, je ideálnou voľbou verzia e-NV200 Evalia. Vďaky dômyselnému modulárnemu systému sedadiel je tu stále množstvo priestoru pre batožinu alebo náradie. Momentálne ide o jedinú 100 % elektrickú dodávku so siedmimi sedadlami dostupnú v Európe. Príkladom ideálneho využitia Nissanu e-NV200 Evalia je taxislužba a preprava osôb.

Skutočná mobilná kancelária vďaka vylepšeným moderným funkciám a konektivite

V závislosti od modelu je Nissan e-NV200 vybavený mnohými užitočnými modernými funkciami, ako je farebná parkovacia kamera na ľahké manévrovanie v nízkej rýchlosti, pripojenie Bluetooth, inteligentný kľúč a plne integrovaný navigačný systém. Navigačný systém bol od predchádzajúcej generácie upravený a jeho celkový vzhľad a dojem poskytuje vodičom modelu e-NV200 lepší zážitok.

Aplikácia NissanConnect EV pomáha vodičom využiť ich Nissan e-NV200 čo najlepšie a lepšie si zorganizovať deň a svoje cestovanie. Aplikácia sa ovláda chytrým telefónom, tabletom alebo počítačom a umožňuje majiteľom intuitívne sledovať a digitálne zaznamenávať vodičské protokoly. Môžu si tak prezrieť informácie o úrovni nabitia batérie, spustiť nabíjanie batérie a na diaľku nastaviť klimatizáciu vozidla (prostredníctvom aplikácie alebo webového portálu You+Nissan). Všetky informácie, ktoré zákazníci potrebujú, vrátane stavu nabitia a využitia energie sú jasne zobrazené na prístrojovej doske dodávky..

 

Zdroj: Transservice/Nissan

Foto: Nissan