Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Volkswagen Slovakia zastavuje na tri týždne výrobu

Spoločnosť Volkswagen Slovakia (VW SK) od pondelka 11. júla zastaví výrobné linky. Plánovaná odstávka bude trvať v bratislavskom závode tri týždne, v Martine dva týždne. Nástrojáreň v Stupave vyrába nepretržite.

Približne desaťtisícke zamestnancov VW SK sa tak začína letná celozávodná dovolenka. Počas nasledujúcich troch týždňov budú realizované technologické a stavebné úpravy, ktoré nie je možné vykonávať počas nepretržitej prevádzky pri produkcii SUV vozidiel. Počas plánovanej odstávky výroby bude v nasadení viac ako 2 000 zamestnancov VW SK a dodávateľských firiem.

Úlohou týchto zamestnancov bude napríklad komplexná údržba a kontrola zariadení, ako aj viaceré modernizácie a prestavby či už vo výrobe alebo v rámci závodu. Pracovníci údržby sa budú podieľať aj na integrácii nových zariadení.

Ďalšie práce prebiehajú v súvislosti s aktuálnymi investíciami. Pokračuje výstavba novej montážnej haly a v novej karosárni Porsche budú nainštalované a „oživené“ robotické zariadenia.
Produkcia bude znova spustená 1. augusta 2016.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 4,5 milióna vozidiel. Patrí k najväčším zamestnávateľom, exportérom i investorom v krajine. Zamestnáva viac ako 10 800 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky, v Martine komponenty pre prevodovky, v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska a v Stupave produkuje zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

 

Zdroj: Transservice/ Volkswagen

Foto: Volkswagen