Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Volkswagen Slovakia vlani vyprodukoval 394.474 automobilov

V roku 2014 vyrobil Volkswagen Slovakia (VW SK) 394.474 automobilov a dosiahol obrat 6,17 miliardy eur, čo predstavuje obrat približne na úrovni roku 2013.

Ako povedal dnes na výročnej tlačovej konferencii v Bratislave predseda VW SK Albrecht Reimold, vlaňajšok sa niesol v znamení nábehu nových produktov, napríklad nového Volkswagenu Touareg a Porsche Cayenne. Taktiež vrcholili prípravy na produkciu novej generácie Audi Q 7. Práve toto športovo úžitkové vozidlo (SÚV) malo svoju svetovú premiéru na Medzinárodnom autosalóne v Ženeve, ktorý sa skončil minulý týždeň.

Rekordnú úroveň 34,9 milióna dosiahla vlani výroba komponentov v martinskom závode.

Z celkového počtu automobilov vyrobených v bratislavskom závode až 48 % tvorili SÚV a mestské vozidlá radu New Small Family predstavovali 52 % produkcie. Bratislavskú automobilku opustilo 285.000 prevodoviek.

Vlani VW SK preinvestoval 232,9 milióna eur, pričom prostriedky smerovali najmä do výstavby novej karosárne. Export firmy v minulom roku dosiahol úroveň 6,1 miliardy eur a zo Slovenska sa vyviezlo 99,7 % vyrobených automobilov, pričom najvýznamnejším trhom bolo Nemecko s podielom 33,7 %, Čína so 17,5-% a USA s 11,3-% podielom.

V tomto roku, ako zdôraznil šéf automobilky, začne výroba novej Audi Q7- e-tron, čím sa bratislavský závod stane prvým na svete, ktorý vyrába naftový plug-in hybrid automobil.

V súčasnosti VW SK zamestnáva viac ako 9900 pracovníkov, pričom len za vlaňajšok ich prijal 500.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Netky.sk