Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Volkswagen otvoril v Stupave nástrojáreň za 4 mililióny

Spoločnosť Volkswagen (VW) Slovakia dnes slávnostne otvorila v Stupave nástrojáreň, ktorej vybudovanie si vyžiadalo investície vo výške 4 miliónov eur. V nástrojárni sa budú vyrábať nástroje a zariadenia pre automobilovú produkciu. Hala v Stupave má rozlohu približne 6000 m2.

V novej nástrojárni VW zamestnáva 50 vysokokvalifikovaných zamestnancov a ďalší podporný personál. Produkčné portfólio závodu tvoria zváracie kliešte, manipulátory pre roboty, prípravky pre výrobné linky a prvky na ochranu zariadení. Dodávať sa budú do závodov koncernu Volkswagen v celom svete – zo Stupavy budú exportovať do závodov nielen v krajinách EÚ, ale aj do Číny, Indie či Mexika.

„Pre Volkswagen Slovakia je toto technologické centrum prihlásením sa k ďalšiemu pôsobeniu na Slovensku,“ konštatoval okrem iného predseda predstavenstva VW Slovakia Albrecht Reimold.

Otvorenie nového závodu Volkswagenu vníma Ministerstvo hospodárstva SR podľa slov riaditeľa kancelárie ministra hospodárstva SR Bruna Hromého veľmi pozitívne. „Bodaj by takýchto investícií pribúdalo, hlavne v iných kútoch Slovenska,“ doplnil Hromý.

Volkswagen Slovakia pôsobí na Slovensku už viac ako 23 rokov. Od roku 1991 vyrobil viac ako 3 milióny vozidiel. Patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku. Zamestnáva viac ako 9400 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Škoda Citigo, SEAT Mii, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky, v Martine komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Ilustračné, internet