Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Vodiči pozor: Začali sa uzávierky na R1, potrvajú mesiac

Obmedzenia čakajú na vodičov na rýchlostnej ceste R1 PR1BINA v úseku od križovatky Nitra – západ po Tekovské Nemce. Niekoľkokilometrové uzávierky jazdných pruhov sa začali v nedeľu o 21:00 a potrvajú do 2. septembra, a to postupne na jednotlivých úsekoch.

Spoločnosť Granvia Operation, ktorá rýchlostnú cestu R1 spravuje a robí jej údržbu, bude zabezpečovať obnovu vodorovného dopravného značenia. „Uzávierky budú striedavo v oboch jazdných pruhoch aj vo vetvách križovatiek vo večerných a nočných hodinách, keď je najnižšia intenzita dopravy, aby sme v čo najmenšej miere obmedzili motoristickú verejnosť,“ informoval PR manažér Granvia Operation Robert Kišš.

Obnovu vodorovného dopravného značenia robia po takmer piatich rokoch od otvorenia rýchlostnej cesty v októbri 2011. Okrem vodiacej funkcie značenie tiež upozorňuje vodičov zvukovým a vibračným efektom na riziko opustenia jazdného pruhu. Parametre uzávierok bude Granvia Operation denne aktualizovať. Informácie nájdu motoristi na webovej stránke www.pr1bina.sk aj v dopravnom spravodajstve Zelená vlna. „Žiadame motoristickú verejnosť o trpezlivosť a zvýšenú ostražitosť pri prejazde okolo uzávierok,“ uviedol Kišš. V prípade akýchkoľvek podnetov týkajúcich sa bezpečnosti môžu vodiči kontaktovať Centrum monitorovania dopravy R1 PR1BINA na bezplatnej linke 0800 333 333, ktorá je dostupná 24 hodín denne.

Na ceste R1 PR1BINA sa intenzita dopravy každoročne zvyšuje približne o milión vozidiel. V prvom polroku 2016 prešlo po nej viac ako 6 miliónov vozidiel, z toho približne 20 percent tvorí nákladná doprava.

Zdroj, foto: Netky.sk