Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Vodiči pozor: Na Slovensku budú celý týždeň kontrolovať kamióny aj autobusy

Policajti na Slovensku aj v Európe budú tento týždeň kontrolovať kamióny a autobusy. Akcia potrvá oddnes do nedele 15. februára, zastrešuje ju TISPOL, čo je medzinárodná stavovská organizácia združujúca služby dopravnej polície európskych štátov.

„Prvá tohoročná dopravno-bezpečnostná akcia je zameraná najmä na kontrolu nákladných vozidiel, autobusov, ako aj dodržiavanie povinností vodičov,“ oznámila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Dopravní policajti budú kontrolovať hlavne dodržiavanie povinností vodičov autobusov a nákladných vozidiel. Zamerajú sa na rýchlosť, alkohol a omamné látky. „Policajti skontrolujú tachografy, aby sa nezákonne nemanipulovalo s prístrojmi, kotúčmi alebo kartami vodičov. Pozornosti neujde ani dodržiavanie času odpočinku, povinných prestávok a predpísané doklady, ktoré sú vodiči nákladných vozidiel a autobusov povinní mať pri sebe,“ uviedla Baloghová. Policajti skontrolujú aj technický stav vozidiel, povolené rozmery a hmotnosť, dodržiavanie predpisov pri preprave nebezpečného nákladu alebo odpadu a ich uloženie. Okrem vodičov autobusov a nákladných vozidiel sa kontrolám nevyhnú ani vodiči ostatných vozidiel, upozorňuje polícia.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Netky.sk