Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

VIDEO Vychutnajte si nový Ford Mustang na okruhu v Silverstone

Prostredníctvom nového interaktívneho videa sa môžu diváci preniesť do interiéru úplne nového modelu Ford Mustang a z rôznych uhlov pohľadu si vychutnať rýchlu jazdu na legendárnom britskom pretekárskom okruhu Silverstone.

Video, nakrútené na okruhu Silverstone v modeli Mustang s karosériou fastback, poháňanom 5,0-litrovým motorom V8, umožňuje divákovi pomocou myši alebo kurzora meniť uhol pohľadu, akoby sedel v interiéri modelu Mustang a otáčal hlavou. Podobne ako v počítačovej hre, aj tu môže divák kedykoľvek prepnúť na záber z vrtuľníka alebo z kamery na prednom nárazníku, vidieť polohu vozidla Ford Mustang na aktívnej mape a sledovať aktuálnu rýchlosť a otáčky motora.

Interaktívne video si môžete pozrieť tu.

„Chceli sme, aby si každý mohol vychutnať rýchlu jazdu v Mustangu V8 na skvelom okruhu,“ povedal Mark Truby, viceprezident spoločnosti Ford of Europe pre komunikáciu a vzťahy s verejnosťou. „Toto video je unikátne tým, že divák má plne pod kontrolou uhol pohľadu. Môže sa pozerať ktorýmkoľvek smerom, presne ako keby sedel v kokpite Mustangu, prepnúť na letecký záber, sledovať rýchlosť aj otáčky motora. Úplne vás to vtiahne do deja.“

Materiál na tento 80-sekundový film bol nakrútený počas jediného dňa pomocou šiestich kamier GoPro vnútri vozidla, a tiež pomocou bezpilotného vrtuľníka a kamier na prednom nárazníku. Záznamy z kamier boli potom precízne upravené tak, aby umožňovali plynulé panorámovanie. Profesionálny jazdec Paul Swift viedol Mustang na 2,6-kilometrovom okruhu Silverstone, ktorý je domovom Veľkej ceny F1 Veľkej Británie.

„Ešte som nevidel film s uhlom záberu 360° v takejto kvalite – naozaj sa cítite, akoby ste sedeli vo vozidle,“ povedal Paul Swift. „Rád by som vám povedal, ako to urobili, ale som viazaný sľubom mlčanlivosti.“

V prípade online verzie sa film spustí po kliknutí na kultový symbol mustanga a štartovacie tlačidlo. Smer pohľadu možno meniť pomocou kurzorových tlačidiel, touchpadu alebo myši. Po kliknutí na symbol vrtuľníka sa zobrazí letecký záber a kliknutím na prednú masku modelu Mustang môžete prepnúť na pohľad z predného nárazníka.

 

Úplne nový Ford Mustang s karosériou typu fastback (so splývavou zadnou časťou) alebo kabriolet je prvýkrát po 50 rokoch existencie modelu v predaji v celej Európe. Mustang s 5,0-litrovým motorom dokáže vyvinúť maximálny výkon 421 koní a krútiaci moment 530 Nm; k dispozícii je aj verzia s 2,3-litrovým motorom EcoBoost s výkonom 317 koní a krútiacim momentom 432 Nm.

Mustang Silverstone_overview Silverstone_Grill view Silverstone_Mustang360

Zdroj: Transservice/Ford

Foto: Ford