Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Viacfázový hybridný systém Lexus v novom vlajkovom sedane LS 500h

  • Viacfázový hybridný systém spoločnosti Lexus by mal byť súčasťou nového vlajkového sedanu LS 500h, ktorý bude debutovať vo svetovej premiére na ženevskom autosalóne
  • Vysokovýkonný hybridný systém prináša novú úroveň pôžitku z jazdy, vyššiu akceleráciu, trakciu a zároveň aj viac úspory
  • Vyššie rýchlosti pri vypnutom vznetovom motore – až do 140 km/h
  • Výkon zachováva punc plynulého, tichého a kultivovaného charakteru pohonu Lexus Hybrid Drive

Nová vlajková loď spoločnosti Lexus má označenie LS 500h a bude využívať viacfázový hybridný systém. Táto prelomová technológia mení celkový charakter hybridného pohonu a jeho príťažlivosť pre vodiča. Nový model LS 500h sa svetu predstaví 7. marca na ženevskom autosalóne.

Systém bol prvýkrát použitý v hnacej sústave nového luxusného kupé LC 500h a prináša množstvo výhod ako sú lepšia reakcia na stlačenie plynového pedála, vyššia rýchlosť pri nižších otáčkach motora a schopnosť jazdiť vyššou rýchlosťou pri vypnutom vznetovom motore do rýchlosti až 140 km/h.

Zároveň sa však znížila celková spotreba paliva a miera emisií, bez toho aby bola narušená plynulosť, tichosť a sofistikovanosť jazdy, ktorá je značkou kvality hybridov značky Lexus.

Viacfázový hybridný systém prináša do hnacej sústavy modelu LS 500h štvorstupňovú prevodovku, doplnenú o 3,5-litrový zážihový motor V6 Dual VVT-i a dva elektrické motory. Výsledkom je oveľa rýchlejšia reakcia na stláčanie plynového pedála – to je charakteristika, ktorú si všimnete hlavne pri rozjazde.

Aj keď systém zahŕňa iba štvorstupňové radenie, v skutočnosti má vodič pocit, že jazdí s 10-stupňovou prevodovkou, ktorá je súčasťou aj zážihového motora V6 s objemom 3,5 l, ktorý poháňa model LS 500. Celok tak vytvára lineárny, priamy a kontinuálny pocit z akcelerácie, čo pre vodiča zabezpečí oveľa pôsobivejší zážitok z jazdy.

 

Zdroj: Transservice/ Lexus

Foto: Lexus