Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Veľké víťazné ťaženie BMW na Slovakia Ringu

Tak ako na nedávnych veľkých pretekoch ADAC GT Masters, aj cez víkend 22.-24. augusta kraľovali nášmu jedinému permanentému okruhu vozidlá BMW Z4 GT3. Slovakia Ring pri Orechovej Potôni hosťoval európsky seriál šprintov Blancpain Sprint Series, spolu s tradičnou Veľkou cenou Slovenskej republiky pretekov cestných automobilov na okruhu.

Hodinové šprinty sú rozdelené na Kvalifikačné preteky v sobotu a Hlavné preteky v nedeľu, s povinnou výmenou jazdcov medzi 25. a 35. minútou. Až 24 silných, vyše 500-koňových vozidiel GT3 odštartovalo na našom autodróme. Sobotňajšie preteky poznačila vážne vyzerajúca nehoda Tomáša Engeho, ale aj silný dážď, vďaka ktorému sa trať premenila na klzisko. Preteky boli preto dvakrát prerušené. Na ich konci sa z víťazstva tešila aj posádka BMW Z4 GT3 tímu ROAL Motorsport – Stefano Colombo a David Fumanelli, ktorí zvíťazili v triede Silver Cup. Tá oceňuje jazdcov so „Striebornou“ licenciou vo veku do 25 rokov.


Nedeľa priniesla konečne priaznivé počasie. Skutočným prekvapením bola víťazná posádka Thomas Jäger a Dominik Baumann (BMW Sports Trophy Team Schubert), ktorá štartovala až z 13. miesta! Hneď za nimi na druhom mieste bolo ďalšie BMW Z4 GT3, ktoré štartovalo až z 18. priečky! Bola to brazílska posádka Caca Bueno a Sergio Jimenez (BMW Sports Trophy Team Brasil).

Hviezdou víkendu bol aj inšpiratívny a legendárny Alessandro Zanardi, jazdiaci na špeciálne upravenom BMW Z4 GT3. Bývalý pilot F1, dvojnásobný šampión ChampCars a dvojnásobný paralympijský víťaz preteká aj napriek tomu, že je bez nôh od svojej ťažkej nehody na Lausitzringu (2001). V Kvalifikačných pretekoch u nás skončil na celkovo 10. mieste a Hlavné preteky nedokončil.

Veľký pretekársky víkend na Slovakia Ringu zažilo vyše 16 000 divákov a množstvo ďalších pri televíznych obrazovkách. Najbližším podujatím Blancpain GT Series sú šprinty v portugalskom Algarve (5.-7. september).

Zdroj: Transservice/Bmw Group

Foto: Bmw Group/Youtube