Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

V trnavskej automobilke vyrobili najúspornejší Peugeot 208

Nový Peugeot 208 vo verzii 1.6L BlueHDi 100 S&S, ktorý koncom minulého mesiaca vytvoril medzi sériovo vyrábanými vozidlami absolútny rekord úspornosti v spotrebe na dlhé trate, vyrobili v trnavskej automobilke PSA Peugeot Citroën Slovakia. Informoval o tom hovorca firmy Peter Švec.

„Podľa testu potvrdeného organizáciou UTAC, prešlo toto vozidlo na 43 litrov paliva vzdialenosť 2152 km, čo predstavuje priemernú spotrebu 2,0 l/100 km. Dosiahnutý rekord svedčí o vynikajúcej technológii dieselových motorov Euro 6 BlueHDi a ich prínose pri znižovaní emisií CO2, ktoré sú jedným z hlavných zdrojov neželaného globálneho otepľovania,“ ozrejmil hovorca s tým, že nová podoba modelu Peugeot 208 bola po „facelifte“ úspešne predstavená svetovej aj slovenskej verejnosti na autosalónoch v Ženeve a Bratislave. V prvé májové dni úspešne zvládol dôležitý technický míľnik, po ktorom bude nasledovať postupné zvyšovanie výroby.

Podľa Šveca sa v Trnave aktuálne vyrobí denne takmer 200 nových modelov Peugeot 208. „Nový Peugeot 208 bude silným katalyzátorom nášho rastu a nepochybujem, že upevní úspešné výsledky Trnavy, ktorá za prvé štyri mesiace 2015 vyrobila medziročne o 14 % viac,“ zdôraznil Remi Girardon, generálny riaditeľ trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia.

Spoločnosť vyrobila v uplynulom roku 255.176 vozidiel, čo je nový rekord v doterajšej histórii automobilky. Trnavské výrobné centrum tak medziročne zvýšilo objem výroby o 2,7 %. Zároveň celková technická kapacita výrobného centra bola využitá len na 85 %.

Automobilka v Trnave stabilne vytvára 3500 priamych pracovných postov a nepriamymi pracovnými pozíciami prostredníctvom svojich dodávateľov dáva prácu takmer 10.000 ľuďom. Technologicky je jednou z najnovších v rámci skupiny PSA Peugeot Citroën. Strategickú investíciu na Slovensku oznámil francúzsky koncern v januári 2003. Jej celková suma už presiahla jednu miliardu eur. Aktuálne vyrába modely Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso, ktorý sa od roku 2008 vyrába exkluzívne len na Slovensku.

„V rámci príspevku k trvalo udržateľnému rozvoju zredukovala automobilka od júna 2012 objem odpadu na skládku na nulu. Trnavský závod patrí v spotrebe energií na výrobu jedného vozidla medzi najlepšie automobilky v Európe,“ doplnil Švec.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Facebook