Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

V súťaži NDS na elektronické diaľničné známky za 30,8 mil. eur sú opäť námietky

V súťaži Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) na elektronické diaľničné známky za predpokladanú cenu 30,8 milióna eur sú opäť námietky. Pre TASR to potvrdil hovorca Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Ján Mažgút.

„Evidujeme v tejto veci námietky,“ konštatoval. Ide pritom v poradí už o druhú súťaž na dodávateľa, ktorý by mal pre diaľničnú spoločnosť zabezpečiť službu elektronických diaľničných nálepiek. Prvý tender musela NDS zrušiť po tom, čo tak rozhodol ÚVO, ktorý posudzoval námietky viacerých uchádzačov.

Prvý tender vyhlásili diaľničiari ešte v januári 2014, pôvodne odhadovali spustenie elektronických nálepiek od januára 2015. Keďže sa súťaž nepodarilo ukončiť včas, vodiči osobných áut aj naďalej platia za jazdu po spoplatnených úsekoch ciest papierovými známkami.

Druhú súťaž NDS vyhlásila začiatkom apríla tohto roka. Elektronické známky by mali podľa štátu priniesť vyšší komfort a širší spôsob nákupu diaľničných známok. Zároveň by sa už nemali vyskytovať obmedzenia pri kontrole nálepiek, ako napríklad spomaľovanie dopravy.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Ilustračné, Internet