Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

V prvý deň bezplatnej dopravy cestovalo vlakmi zadarmo 48-tisíc ľudí

V prvý deň bezplatnej železničnej dopravy vydala štátna Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) 48.000 nulových lístkov. Celkovo pritom dopravca v priebehu 17. novembra predal cestujúcim 104.000 cestovných lístkov.

„Z celkového počtu bezplatných lístkov bolo 71 % pre študentov,“ vyčíslila hovorkyňa ZSSK Jana Morháčová. Z nich len malú časť tvorili študentské mesačníky, zvyšok boli jednorazové lístky na konkrétnu cestu.

V priebehu celého 17. novembra predal dopravca o približne tretinu viac lístkov ako v minulom roku. Vlani ale 17. november pripadol na nedeľu, ľudia tak nemali predĺžený víkend.

Dnes má dopravca podľa Morháčovej otvorených 240 pokladníc na 150 staniciach po Slovensku. Najviac je ich napríklad na hlavnej stanici v Bratislave, a to 16. Reálne sú čakania v radoch nad 15 minút len pri pokladniciach špecializovaných na registráciu. Jedna registrácia totiž trvá tri až päť minút.

„Ľudia si podobne ako pri podávaní daňových priznaní či iných povinností nechávajú registráciu na poslednú chvíľu pred prvou plánovanou bezplatnou cestou,“ opísala Morháčová. Dopravca preto odporúča cestujúcim riešiť registráciu v predstihu, minimálne hodinu pred odchodom vlaku.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Ilustračné, internet