Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

V Detroite sa začala prvá veľká tohtoročná svetová výstava automobilov

V americkom Detroite sa začala dnes napoludnie SEČ Severoamerická medzinárodná výstava automobilov (NAIAS), ktorá bude trvať 15 dní. Informuje o tom agentúra DPA.

Ide o prvé veľké podujatie svetového automobilového priemyslu v tomto roku. Organizátori očakávajú, že výrobcovia na ňom predstavia odborníkom a verejnosti 40 až 50 nových modelov automobilov.

Prvé dva dni budú výstavné priestory k dispozícii zástupcom tlače a ďalšie dva dni budú patriť zástupcom automobilového priemyslu. V piatok sa uskutoční charitatívna akcia, vstupenky na ktorú budú stáť 400 USD (338,61 eura). Pre verejnosť sprístupnia výstavný areál od soboty (17.1.). NAIAS sa skončí v nedeľu (25.1.).

Trh s osobnými automobilmi v Spojených štátoch vzrástol vlani už piaty rok po sebe. V roku 2014 si kúpili Američania 16,5 milióna vozidiel. Ich predaj sa tesne priblížil k údaju z roku 2008, v ktorom na jeseň vypukla v Spojených štátoch finančná, a potom ju nasledovala hospodárska kríza.

Ázijské a americké automobilky predali v minulom roku v USA zhodne po 7,5 milióna vozidiel, podiel európskych výrobcov dosiahol 1,5 milióna áut.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Youtube