Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Úžitkové vozidlá Mercedes-Benz a Fuso na IAA Hannover

Prvý krát naplno odkrytá štúdia autonómne jazdiaceho nákladného automobilu Mercedes-Benz Future Truck 2025. Vyše dvadsať premiérových alebo inovovaných úžitkových vozidiel všetkých modelových radov značky s hviezdou a Fuso. To všetko môžu návštevníci očakávať v expozícii Mercedes-Benz (v hale 14/15) na nadchádzajúcej výstave (od 25. septembra do 2. októbra) IAA 2014 v nemeckom Hannoveri. Návštevníci výstavy sa budú môcť oboznámiť s touto najmodernejšou automobilovou techniku aj v rámci skúšobných a predvádzacích jázd v neďalekom cvičnom dopravnom areáli (v Laatzene).

FUSO Canter E-Cell Event, 10th July 2014

Prvýkrát vystúpia na IAA spoločne (a ponúknu viaceré vynikajúce inovácie) hneď štyri modelové rady Mercedes-Benz: Actros, Arocs, Antos a Atego. Nebudú chýbať ani Unimog a Zetros.

Na výstave oslávi napríklad premiéru aj nový ťažkotonážny ťahač Mercedes-Benz Actros SLT. Utiahne až 250 t celkovej hmotnosti jazdnej súpravy. Inovatívna spojka s turboretardérom (TRK), ktorou je vybavený kombinuje hydraulickú rozbehovú spojku nepodliehajúcu opotrebovaniu a retardér s vysokým brzdným výkonom. Prevodovka Mercedes PowerShift 3 so 16 rýchlostnými stupňami a s vlastným režimom radenia mu vždy zabezpečí vhodný prevodový pomer. Nový ťažkotonážny ťahač má množstvo variantov konfigurácie náprav. Vrchol predstavuje silný štvornápravový ťahač Actros SLT 8×8 s pohonom všetkých kolies.

Mercedes-Benz Future Truck 2025

Arocs zasa dostal, okrem iných inovácií, zapínateľné elektromotory integrované do nábojov kolies prednej nápravy. Príležitostne mu poskytnú vyššiu trakciu. A model Econic sa na výstave predvedie prvýkrát tiež s novým ekologickejším pohonom. Je ním inovatívny motor 7,7 l na zemný plyn (221 kW/301 k; 1200 Nm).

Zdroj: Transservice/Mercedes-Benz Slovakia

Foto: Mercedes-Benz Slovakia