Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Úsek R3 medzi Tvrdošínom a Nižnou chcú stavať už na budúci rok

Obyvateľmi celej Oravy netrpezlivo očakávaná dostavba rýchlostnej cestnej komunikácie R3, ktorá by mala po dokončení viesť od hraníc s Poľskom v Trstenej až po plánované napojenie na diaľnicu D1 pri Ľubochni, by mala už čoskoro pokračovať.

Najaktuálnejší je päťkilometrový úsek medzi Tvrdošínom a Nižnou.

„Ešte v tomto roku chceme začať výber zhotoviteľa, aby sa už na budúci rok mohla začať samotná výstavba tohto úseku. Ďalšie dva sú pripravené v štádiu dokumentácie pre územné rozhodnutie,“ spresnil generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Milan Gajdoš s tým, že štát hľadá reálne možnosti financovania.

Predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár pripomenul, že dostavba R3 prinesie nielen odklon intenzívnej tranzitnej dopravy z obcí. „Orava v tesnom susedstve Poľska má veľký turistický i ekonomický potenciál, no základnou podmienkou na pritiahnutie investorov je kvalitné cestné spojenie,“ zdôraznil Blanár.

„Všetkých, ktorí tu žijeme, veľmi trápi neustále narastajúca intenzita tranzitnej dopravy. Výstavba chýbajúcich úsekov R3, ktoré tento problém určite vyriešia, sa v uplynulých rokoch stále odkladala, preto doslova túžobne očakávame, že sa už čo najrýchlejšie pohne dopredu,“ dodal starosta Dlhej nad Oravou Ján Kamas.

Zdroj: netky.sk

Foto: Ilustračné, wikimedia