Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Unikátna BMW Lounge na Medzinárodnom filmovom festivale Karlove Vary

V tomto roku je spolupráca BMW a Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary úplne výnimočná! Okrem zabezpečovania prepravy významných hostí a protagonistov festivalu, sa značka BMW na tejto najvýznamnejšej kultúrnej udalosti Českej republiky prezentuje unikátnou stavbou BMW Lounge, ktorá sa nachádza v tesnej blízkostí budovy Lázně I.

V tomto roku je spolupráca BMW a Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary úplne výnimočná! Okrem zabezpečovania prepravy významných hostí a protagonistov festivalu, sa  značka BMW na tejto najvýznamnejšej kultúrnej udalosti Českej republiky prezentuje unikátnou stavbou BMW Lounge, ktorá sa nachádza v tesnej blízkostí budovy Lázně I. Architektonický koncept BMW Lounge navrhlo štúdio Olgoj Chorchoj, dizajnér roka 2015, nedávno ocenené prestížnou cenou Red Dot Award, v spolupráci so štúdiom CMC Architects. Cieľom konceptu je zameranie na budúcnosť. V expozícii BMW Lounge je možné v Českej republike prvýkrát vidieť okrem iného vrcholné dvanásťvalcové BMW M760Li Individual, BMW i8 Protonic Red, automobily BMW M, ako aj koncept motocykla BMW Concept 101.

Tradičné miesto prezentácie BMW na MFF KV pred historickou budovou Lázně I je tento rok obohatené o masívnu industriálnu konštrukciu z oceľových profilov a kontajnerov. Monumentálna geometrická štruktúra sa týči pred budovou kúpeľov a vyčnieva do zeleného parku. Trojposchodový oceľový skelet je osadený aktuálnymi vozidlami značky a šikmými presklenými boxami. Celý objekt je prístupný po kovovom schodisku tak, aby bolo možné priblížiť sa k limuzínam vystaveným v horných poschodiach alebo navštíviť kaviareň v najvyššom podlaží s krásnym výhľadom do okolia. Surové materiálové spracovanie vyzdvihuje eleganciu a dokonalosť kriviek vystavených vozidiel.

BMW otvára v priestoroch Lázně I exkluzívnu VIP Lounge v spolupráci so slávnym barom PUBLIC INTEREST. Tu bude každý deň prebiehať špeciálny program a vstup je možný len na pozvanie.

S príchodom nového BMW i3 s výrazne vyššou kapacitou akumulátora značka BMW opäť demonštruje, ako sa vysoké nároky na kvalitu a dizajn môžu optimálnym spôsobom dopĺňať s trvalou udržateľnosťou. Toto poňatie prémiovej triedy, ktoré je silne definované zodpovednosťou k životnému prostrediu, je ústredným prvkom novej kolekcie BMW i.

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

Zdroj: Transservice / BMW

Foto: BMW