Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Turkish Airlines začali lietať Košice – Istanbul

Lietadlo Turkish Airlines vo štvrtok krátko po deviatej po prvýkrát pristálo na letisku Košice, čím sa začalo pravidelné letecké spojenie Košice – Istanbul, ktorý je celosvetovým prestupovým uzlom.

Ako na tlačovej besede informovali predstavitelia Turkish Airlines, linka bude premávať trikrát týždenne – v utorok, štvrtok a v piatok, pričom ak bude záujem, frekvencia leteckých spojení sa môže rozšíriť. Prvým lietadlom priletelo do Košíc okolo osemdesiat ľudí.

Ako uviedol riaditeľ pre obchod spoločnosti Turkish Airlines Zaiya Taskent, pre nich Košice neznamenajú len mesto. Berú do úvahy celé východné Slovensko, severovýchod Maďarska, severozápad Rumunska, juhovýchod Poľska a Zakarpatskú Ukrajinu. „Turkish Airlines prikladajú Košiciam špeciálnu dôležitosť vzhľadom na ich strategický, kultúrny, historický, obchodný a turistický význam. Z toho pramení vysoký potenciál pre napĺňanie našej globálnej siete destinácií. Sme veľmi radi, že dnes robíme tento veľký krok a spájame východné Slovensko so svetom,“ povedal Taskent.

Vzhľadom na očakávaný dopyt na trhu Turkish Airlines očakávajú, že budú mať do konca tohto roka denné spojenie s Košicami. Spoločnosť bude na linku nasadzovať rôzne typy lietadiel v závislosti od aktuálneho dopytu, najmä však lietadlá typu Boeing 737-800, Airbus A319 alebo Airbus A320.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej uviedol, že spoločnosť Letisko Košice, a.s. víta nového významného partnera, ktorý je mimoriadne silným globálnym prepravcom a patrí medzi najlepšie letecké spoločnosti sveta. Za posledných päť rokov je táto spoločnosť hodnotená ako najlepšia v Európe a ročne prepraví vyše 60 miliónov cestujúcich, pripomenul Tmej. Košice sa od štvrtka zaradili do zoznamu 289 destinácií sveta, do ktorých Turkish Airlines lieta a sú tak spojené prakticky s celým svetom.

Zdroj, foto: Netky.sk