Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Tunel Branisko bude od piatka pre jarnú údržbu uzavretý

Tunel Branisko bude od 02. do 12. mája pre pravidelnú jarnú údržbu uzavretý.

Obchádzková trasa pôjde od križovatky Beharovce po ceste I/18 cez horský priechod Branisko, obchádzka bude označená dopravným značením. Počas uzávierky tunela plánuje Národná diaľničná spoločnosť (NDS) dokončiť aj križovatku Beharovce. Agentúru SITA o tom informoval hovorca NDS Marcel Jánošík.

Počas pravidelnej údržby tunela vyčistia osvetlenie, skontrolujú požiarny vodovod a urobia skúšky elektrotechnických zariadení a dopravného značenia. Tunel Branisko vyčistia, pracovať budú aj na jednotlivých prvkoch tunela a technologických zariadeniach. Uzávierku tunela NDS využije aj na dokončenie križovatky Beharovce. Termín odovzdania stavby je síce naplánovaný až na september 2014, križovatku však chcú dokončiť už v máji.

Dobudovaním križovatky Beharovce v úseku diaľnice D1 Jablonov – Studenec – Beharovce sa zabezpečí chýbajúce dopravné napojenie cesty I/18 na diaľnicu v smere do Popradu. Tranzitná doprava od Prešova sa tak bude na diaľnicu D1 napájať už v križovatke Beharovce, informoval Jánošík.

Zdroj: netky.sk