Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Tretí štvrťrok mal Daimler rekordný, čaká najlepší rok

Počas tretieho štvrťroku 2017 dosiahol koncern Daimler (burzové označenie DAI) oproti rovnakému obdobiu vlani rekordný nárast odbytu na 824,1-tisíca osobných a úžitkových motorových vozidiel (+9 %) a obratu na 40,8 miliardy eur (+6 %). Zisk koncernu pred zdanením a úrokmi (EBIT) predstavoval 3,5 (vlani 4,0) miliardy eur – pri hospodárskom výsledku 2,3 (vlani 2,7) miliardy eur. Za celý rok 2017 očakáva Daimler výrazné zvýšenie odbytu a obratu ako aj hodnoty EBIT nad úroveň predchádzajúceho roku.

„Daimler je na ceste úspechu a so značkou Mercedes-Benz je na prvom mieste v prémiovom segmente. Preto nastal správny čas, keď zo silnej pozície môžeme overiť, či sa dokážeme ešte zlepšiť a dosiahnuť vedúcu pozíciu, z ktorej aj v budúcnosti budeme môcť rozhodujúcim spôsobom a úspešne formovať automobilovú éru.“ Konštatuje Dieter Zetsche, predseda predstavenstva Daimler AG a vedúci divízie Mercedes-Benz Cars.

K doteraz najvyššiemu štvrťročnému odbytu prispeli všetky automobilové divízie Daimleru, najmä divízia Mercedes-Benz Cars, ktorá medzičasom pokračovala v päťdesiatich piatich rekordných mesiacoch v rade za sebou, pričom v treťom štvrťroku tohto roku dodala 597,3-tisíca automobilov (+6 %), ako aj divízia Daimler Trucks, ktorej odbyt sa výrazne zvýšil na 126,6-tisíca vozidiel (+30 %).

Na konci tretieho štvrťroka 2017 mal koncern celosvetovo 292 121, z toho 175 166 v Nemecku, 23 513 v USA a v dcérskych spoločnostiach v Číne 3 986 zamestnankýň a zamestnancov.

V treťom štvrťroku 2017 vynaložil Daimler 1,5 miliardy eur na hmotné investície, pričom výdavky na výskum a vývoj dosiahli 2,3 miliardy eur. Z toho najviac: jednu miliardu, respektíve 1,7 miliardy eur poskytol pre divíziu Mercedes-Benz Cars.

 

Zdoj: Trannservice/Daimler

Foto: Daimler