Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Trajekt Helsingør- Helsingborg v rukách nového prevádzkovateľa

Scandlines a Stena Line podpísali dohodu o predaji trajektovej trasy Helsingør-Helsingborg, ktorú v Európskom fonde pre infraštruktúru spravuje First State Investments (FSI).

Trasa Helsingør-Helsingborg je prevádzkovaná spoločne medzi Scandlines a Stena Line. Podiel každej zo spoločností bol na 50 percent. Obe spoločnosti sa rozhodli predať toto prepojenie. Na konci januára 2015 skupina First State Investments(FSI) prevezme prevádzku trasy, spočiatku s podporou Scandlines a Stena Line. Fúzia bude realizovaná pod značkou Scandlines Helsingør-Helsingborg. Cesta sa bude aj naďalej uvádzať na trh pod názvom Scandlines Helsingør-Helsingborg.

Nemecký majiteľ lode oznámil, že zákazníci, ktorí pravidelne užívajú toto spojenie, nebude mať vplyv na nadchádzajúce zmeny.

Pripravovaných zmien by sa zamestnanci nemali obávať. Všetci zamestnanci, ktorí v súčasnosti sú zamestnaní na trase Helsingør-Helsingborg im bude ponúknuté, aby aj naďalej ostali v ich postavení za rovnakých podmienok. Okrem toho, Scandlines bude úzko spolupracovať s Scandlines Helsingør-Helsingborg s cieľom zabezpečiť hladký prechod. V súlade s tým, zákazníkov sa nedotknú žiadne zmeny v prevádzke trajektov s porovnaní s dneškom.

Søren Poulsgaard Jensen, generálny riaditeľ spoločnosti Scandlines povedal: „Sme presvedčení, že mať jedného vlastníka na trase Helsingør-Helsingborg bude do budúcna prínosom ako aj pre zamestnancov tak aj pre zákazníkov. Tešíme sa na pokračovanie ponúkať efektívny a spoľahlivý dopravný servis pre cestujúcich aj zákazníkov v nákladnej doprave a na našich ďalších dvoch trasách.“

Marcus Ayre, partner v FSI, povedal: „Sme potešení, že sme dosiahli dohodu o prevzatí trasy Helsingør, Helsingborg, ktorá je dôležitou súčasťou dopravnej infraštruktúry v regióne Øresund a reprezentovať predovšetkým európsky dôchodkový fond s dlhodobým zameraním. Tešíme sa na spoluprácu s pracovníkmi, správou a miestnou komunitou zabezpečiť ďalší úspech a stabilitu.“

V budúcnosti sa Scandlines chce zamerať na rozvoj prepojení medzi Dánskom a Nemeckom. Tiež pripomenul, že v tomto roku predstaví dve nové trasy Rostock-Gedser a rozšírenie kapacity s výrazným zlepšením na palube pre zákazníkov. Okrem toho, spoločnosť Scandlines investovala viac ako 40 miliónov eur v modernizácii prístavu Gedser a zabezpečila zvýšenú kapacitu vyriešenú len za 15 minút.

First State Investments (FSI) je medzinárodná značka s austrálskym kapitálom, ktorá je jedným zo svetových lídrov v investíciách do infraštruktúry.

Zdroj: Transservice/Scandlines

Foto: Internet