Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Toyota je najspoľahlivejľou značkou podľa organizácie TÜV

Hovorilo sa o tom už dlho a teraz je to oficiálne potvrdené. Toyota je najspoľahlivejšia značka na nemeckom trhu. Vďaka 14 umiestneniam v najlepšej desiatke rôznych vekových kategórií sa japonská značka stala jasným víťazom rebríčka TÜV Report 2016. Vozidlá značky Toyota sa dokonca sedemkrát umiestnili medzi piatimi najlepšími v rôznych vekových kategóriách. Podobne ako v predchádzajúcich rokoch sa u modelov značky Toyota prejavil na technických kontrolách mimoriadne nízky počet porúch.

Prius sa ako jeden z najspoľahlivejších spoločníkov na cesty umiestnil na druhej priečke v kategórii 6 až 7-ročných vozidiel a na rovnakom mieste aj v kategórii 8 až 9-ročných vozidiel. Hybridný priekopník však nebol v týchto dvoch vekových kategóriách jediným. Dobré umiestnenie zaznamenali aj ďalšie modely tejto japonskej značky. Auris a Yaris sa umiestnili na piatom a šiestom mieste v rámci 6 až 7-ročných vozidiel. Vo vekovej kategórii 8 až 9 rokov potvrdili vynikajúce výsledky značky modely Verso na štvrtom mieste, resp. RAV4 na šiestom mieste, siedmy Yaris a desiata Corolla.

Aj v kategórii 10 až 11 rokov Toyota dokázala, že vek nie je z pohľadu spoľahlivosti žiadnou prekážkou, pretože medzi siedmimi najlepšími sa objavilo hneď päť modelov tejto značky. Pódiové umiestenie si vybojovali modely Verso a RAV4 (druhé a tretie miesto), za nimi tesne nasledoval štvrtý Avensis. Šieste a siedme miesto zaujali modely Corolla a Yaris. Toyota zabodovala aj s novšími vozidlami, a to vďaka modelu Yaris na deviatom mieste vo vekovej kategórii 2 až 3 roky.

Rebríček TÜV Report pripravuje nezávislá organizácia TÜV, ktorá sa zaoberá technickými kontrolami v spolupráci s odborným časopisom „Auto Bild“. Do hodnotenia bolo zaradených 233 modelov vozidiel, ktoré dohromady absolvovali deväť miliónov technických kontrol. Každoročne pripravovaný rebríček je cenným vodidlom pre všetkých záujemcov o kúpu nového alebo ojazdeného vozidla.

Zdroj: Transservice/Toyota

Foto: Toyota