Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Toyota Hilux opäť oslavuje pódiové umiestnenie v Dakare 2015

Druhé miesto de Villiersa a von Zitzewitza z tímu Toyota Imperial dokladá sľubné výkony Toyoty

Pri vyvrcholení vytrvalostných terénnych pretekov Dakar 2015 sa Toyota opäť dostala na stupne víťazov potom, ako Giniel de Villiers s Dirkom von Zitzewitzom vybojovali zaslúžené druhé miesto s Toyotu Hilux tímu Toyota Imperial.

303-imperial-giniel 343-team-land-cruiser

Skvele tak doložili vyrovnanú formu juhoafrického tímu, ktorý tak mohol už štvrtý rok za sebou osláviť umiestnenie medzi najlepšími troma. Po 14 dňoch a viac než 9000 kilometroch jazdy v nesmierne náročnom teréne naprieč Južnou Amerikou došiel Juhoafričan de Villiers so svojím nemeckým navigátorom do cieľa v Buenos Aires približne 35 minút za víťazom pretekov Nasserom Al-Attiyahom.

„Bol to pre nás skvelý Dakar,“ komentoval de Villiers. „Dokázali sme zviesť na trati veľmi tesný súboj. Náš Hilux tímu Toyota Imperial odjazdil súťaž bez jediného zaváhania a všetkým sme ukázali, že sa dokážeme smelo postaviť aj tým najlepším na trati.“

Vyzeralo to, že Toyota má blízko aj k tretiemu miestu, o ktoré sa usiloval súkromný jazdec Yazeed Alrahji skvelo jazdiaci so svojím Hiluxom, avšak v neskoršej fáze ho z bojov vyradil problém s elektrikou.

Povestnú húževnatosť Toyoty Hilux dokázali aj vozidlá tímu Overdrive Francúza Christiana Laveilleho a holandského pilota Bernarda Ten Brinka, ktorí dorazili do cieľa celkovo na šiestom, resp. siedmom mieste.

V akcii sa predviedli aj Toyoty Land Cruiser, ktoré pre seba ukoristili čistú sériu od prvého až do piateho miesta v kategórii produkčných vozidiel 4×4 so vznetovým motorom.

Zdroj: Transservice/Toyota

Foto: Toyota