Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Toto sú najpredávanejšie autá na Slovensku, prvenstvo si drží Škoda

Najpredávanejším automobilom na slovenskom trhu je naďalej Škoda. Trhový podiel tejto značky v mesiaci júl bol na úrovni 18 %. Nasledujú autá značky Volkswagen s trhovým podielom 9 %, Hyundai s 8-percentným, Kia s takmer 7-percentným a Opel s necelým 6-percentným trhovým podielom.

Ako informoval Zväz automobilového priemyslu SR, v júli sa celkovo zaregistrovalo 6 826 nových osobných automobilov. V medziročnom porovnaní to predstavuje pokles o vyše tri percentá.

V kategórii malých úžitkových automobilov kraľuje značka Fiat, ktorá v júli tohto roka dosiahla takmer 25-percentný trhový podiel. Nasleduje Peugeot s 18-percentným trhovým podielom a Citroen s takmer 16-percentným podielom. V prvej päťke sa ešte umiestnili malé úžitkové vozidlá značky Ford (7 %) a Iveco (6 %). Registrácie malých úžitkových automobilov dosiahli v júli 459 vozidiel, čo oproti rovnakému mesiacu minulého roka predstavuje pokles na úrovni necelých 16 %.

Počas uplynulého mesiaca sa zaregistrovalo aj 42 vozidiel z kategórie nákladných automobilov do 12 ton. Najpredávanejšími značkami v tejto kategórii sú Iveco (62 %), Man (17 %) a Mercedes-Benz (10 %). Nákladných automobilov nad 12 ton sa v júli zaregistrovalo 352 vozidiel. Najväčší trhový podiel mala značka Scania (22 %), Volvo (21 %) a Man (20 %). V kategórii autobusov sa zaregistrovalo 43 vozidiel, a to najmä značiek Iveco Bus (86 %), SOR (10 %) a Setra (2 %).

 

Zdroj, foto: Netky.sk