Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Svetové výsledky spoločnosti Lexus za prvý polrok roku 2016

Spoločnosť Lexus International oznámila, že za prvý polrok roku 2016 predala 319 275 vozidiel, čo predstavuje nárast o 5 % oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Za zvýšením predajov stojí najmä celosvetový dopyt po novom modeli LX a novo prepracovaných luxusných vozidlách radu RX, ako aj po stredne veľkom sedane ES počas jeho prvého roku výroby v novom montážnom závode Lexus v Kentucky v USA.

Globálnej expanzii spoločnosti Lexus pomohol pokračujúci rast v Číne (vrátane Hongkongu) o 26 % na 46 759 vozidiel. Rovnaký nárast zaznamenala značka aj v Japonsku (+ 26 %), čo zodpovedá 28 420 predaným autám. Záujem o značku sa tiež zvýšil v celej Európe a Rusku o 16 % na 36 405 vozidiel. Úspešný polrok mal Lexus aj vo Východnej Ázii (+ 19 %) a na trhoch Latinskej Ameriky (+ 37 %).

Slabnúci dopyt po veľkých prémiových sedanoch sa podpísal na poklese predaja o 4 % v celej Severnej Amerike na 162 493 vozidiel a nepresvedčivý dopyt po luxusných vozidlách na blízkovýchodných trhoch viedol v týchto krajinách k poklesu o 1 % na 22 484 predaných vozidiel.

„Naši konštruktéri a inžinieri pracovali na ďalšom zdokonalení štýlu, výkonu a emócií našich už teraz rešpektovaných modelov a som vďačný, že ľudia ich snahu ocenili,“ poznamenal Jošihiro Sawa, výkonný viceprezident spoločnosti Lexus International a doplnil: „Odvážny štýl našich najnovších vozidiel radu LX a RX bol výrazne kladne prijatý.“

INICIATÍVY ZNAČKY

Lexus nadviazal na svoju desaťročnú prítomnosť na najväčšej svetovej akcii v oblasti dizajnu, Salone del Mobile di Milano (Milan Design Week). Lexus Design Award predstavuje každoročnú spoluprácu s renomovanými svetovými dizajnérmi, ktorá nabáda začínajúcich dizajnérov k tomu, aby vytvárali unikátne inštalácie, ktoré sú výrazom luxusu, v unikátnom poňatí dizajnu.

Lexus aj naďalej podporuje a vychováva novú generáciu začínajúcich filmárov po celom svete produkovaním krátkych filmov Lexus Short Films v partnerstve so štúdiom The Weinstein Company. Pre tretí ročník bola zvolená téma „Predvídanie“ ako provokatívna téma nabádajúca k zamysleniu a poskytujúca inovatívnu platformu pre predstavivosť filmárov. Od celosvetovej komunity filmárov boli formou crowdsourcing zhromaždené režisérske počiny, pričom štyria filmári boli vyzvaní, aby interpretovali zmysel svojho rozprávania a oznámili príbeh, ktorý sa odvíja od ich vízie.

Luxusný priestor pre značkové kultúrne a kulinárske zážitky a galéria dizajnu INTERSECT BY LEXUS v Tokiu oslávi v priebehu tohto leta svoje tretie výročie. Tento rok bolo v Dubaji v SAE otvorené druhé obdobné miesto, kde si hostia môžu mimo svoje vozidlá vychutnať zážitok so značkou Lexus. Očakáva sa, že tretia galéria bude otvorená v polovici roka 2017 v New Yorku.

Lexus preteká so športovou verziou modelu RC v japonskom seriáli Super GT500 a v nemeckom seriáli vytrvalostných pretekov VLN na známom okruhu Nürburgring. V Severnej Amerike vyvíja spoločnosť Lexus USA špeciál RC F GT3, s ktorým chce budúci rok vstúpiť do pretekárskeho seriálu profesionálnych športových vozidiel IMSA GTD.

Produktové NOVINKY

Rad hybridných modelov Lexus bol v roku 2016 rozšírený o ponuku deviatich rôznych vysokovýkonných luxusných vozidiel s nízkymi emisiami na trhoch po celom svete:

  1. CT 200h
  2. HS 250h (len v Japonsku)
  3. ES 300h
  4. IS 300h
  5. RC 300h
  6. GS 300h
  7. GS 450h
  8. LS 600h
  9. RX 450h

V roku 2016 boli uvedené na trh dva vysoko štýlové a výkonné vozidlá z limitovanej produkcie, RC F sport coupe a GS F šport sedan. Obe majú unikátny osemvalcový motor V8 s obsahom 5 litrov so zdokonalenou hlavou valcov s dvojitou vačkou (DOHC) s inteligentným duálnym premenným časovaním ventilov v rozšírenom rozsahu (VVT iW).

Lexus tiež predstavil nový preplňovaný motor s obsahom 2 litre pri modeloch NX, RX, RC a GS a nahradil predchádzajúci 2,5-litrový motor V6 v rade IS. Tento zbrusu nový štvorvalcový motor s dvojitou vačkou (DOHC) a inteligentný duálnym premenným časovaním ventilov v rozšírenom rozsahu (VVT iW) je navrhnutý na báze patentovaného turbodúchadla Twin-scroll integrovaného do výfukového potrubia.

OCENENIA

Na medzinárodnom automobilovom veľtrhu North American International Auto Show získal model LC dve ocenenia „Eyes on Design“ (Zamerané na dizajn) za najlepší produkčný dizajn a najlepší dizajn interiéru.

Lexus získal už piaty rok za sebou uznanie ako Najlepšia značka v kategórii Najlepšia predajná cena ojazdeného vozidla v prieskume spoločnosti Kelley Blue Book za rok 2016.

Nezávislá štúdia zostatkovej hodnoty spoločnosti Edmunds.com, ktorá sa zaoberá zberom dát o automobiloch, zistila, že rad modelov Lexus si vo svojich triedach drží vysokú relatívnu hodnotu: IS, ES, GX, LS a LX.

Vo Veľkej Británii získal Lexus IS v rámci udeľovania každoročných cien Autocar Awards ocenenie Ojazdené auto roka 2016.

Lexus tiež dominoval v prieskume Auto Express 2016 Driver Power Survey, v ktorom sa tri modely Lexus umiestnili vo svojich kategóriách na prvých miestach ako najspoľahlivejšie ojazdené autá v Spojenom kráľovstve: IS, RX a GS.

Zdroj: Transservice/Lexus

Foto: Lexus