Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Súťaž SCANIA CO2NTROL CUP 2018 má prvého víťaza!

Skóre v Scania Driver Support, prepravný výkon, voľnobeh, spotreba paliva. To sú hlavné kritériá, podľa ktorých sa hodnotia jednotlivé vozidlá. V úvodnom mesiaci tejto unikátnej súťaže si najlepšie za volantom Scanie viedol Martin Zeman zo spoločnosti Quinta. Za svoj výkon tak získal poukaz na predmety z  kolekcie Scania Truck Gear v hodnote 150 EUR a je na najlepšej ceste získať zájazd do Švédska.

Vodiči nákladných vozidiel stredoeurópskeho regiónu Scania CER (Slovensko, Česká republika a Maďarsko) patria medzi najlepších na svete podľa hodnotenia Scania Driver Support. Vodiči teraz môžu svoje schopnosti porovnať v priamom súboji. Do SCANIA CO2NTROL CUP sa totiž v regióne CER prihlásilo 2 181 vozidiel. Na Slovensku bolo podaných 543 prihlášok, v Českej republike súťaží 758 vozidiel a v Maďarsku 880. Súťaž trvá od júna do augusta a každý mesiac je vyhlásený najlepší vodič z danej krajiny.

Na Slovensku sa v júni stal víťazom Martin Zeman zo spoločnosti Quinta. „Som naozaj prekvapený, pretože som si myslel, že sa budem pohybovať niekde v prvej stovke,“ popisuje svoje dojmy pán Zeman. Naviac je prekvapený nízkou spotrebou svojej R 450: “Už som vystriedal vozidlá takmer všetkých značiek. So Scaniou jazdím asi rok a pol a musím oceniť naozaj nízku spotrebu. Naposledy som viezol náklad s váhou v priemere 11,5 ton a spotreba bola 23,5 litra nafty na 100 km.“

Pre troch najlepších za celé obdobie je pripravený zájazd do výrobného závodu spoločnosti Scania v Södertälje.

Zdroj: Transservice/Scania

Foto: Scania