Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Spoločnosť Wizz Air otvorí v Košiciach základňu a spustí nové linky

Letecká nízkonákladová spoločnosť Wizz Air otvorí v septembri na košickom letisku svoju novú operačnú základňu. Domovom bude pre jeden Airbus A320 a Košiciam prinesie približne 30 nových pracovných miest.

Od polovice septembra 2015 Wizz Air zároveň spustí z Košíc pravidelné letecké linky na letisko Miláno Bergamo a severoanglické letisko Robina Hooda Doncaster Sheffield. Informovalo o tom dnes vedenie aeroliniek a Letiska Košice.

Obe nové spojenia do Talianska a Británie budú prevádzkované dvakrát týždenne. Spolu s novou ponukou denných letov tak bude Wizz Air ponúkať z Košíc 11 letov týždenne.

„Začali sme tu svoju prevádzku pred jeden a pol rokom a už sme prepravili viac ako 130.000 cestujúcich. Slovensko sa stáva 12. krajinou, kde vytvoríme svoju základňu,“ uviedol výkonný riaditeľ Wizz Air József Váradi.

Podľa predsedu predstavenstva a výkonného riaditeľa Letiska Košice Karla Dandlera ide o posun vzájomnej spolupráce do ďalšej fázy. „Umiestnenie Airbusu A320 do Košíc je pre nás aj vysvedčením, že Wizz Air je spokojný s kvalitou nami poskytovaných služieb a že s nami zdieľa dôveru v toto mesto a tento región, ktorý má potenciál aj na ďalšie letecké spojenia. Spolu s našimi partnermi mestom Košice, Košice Turizmus, Košickým samosprávnym krajom a Košice2013 sa naďalej špeciálne venujeme príprave linky do Nemecka a urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby sa stala realitou čo najskôr,“ povedal.

Novú základňu a letecké spojenia z Košíc privítali primátor mesta Richard Raši a predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Zdenko Trebuľa.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Ilustračné, Wikimedia