Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Spoločnosť Volvo Cars predstavuje nový model V60 Cross Country

Spoločnosť Volvo Cars tento týždeň na autosalóne v Los Angeles predstaví dlho očakávanú verziu Cross Country svojho úspešného športového kombi V60.

„Teší nás, že môžeme predstaviť už tretieho oprávneného nositeľa prívlastku Cross Country v našom modelovom portfóliu. Vďaka úspešnej kombinácii dynamického zovňajška a schopnosti poradiť si aj s náročnejším povrchom je Volvo V60 Cross Country skutočne jedinečné,“ povedal Lex Kerssemakers, hlavný viceprezident spoločnosti Volvo Cars pre produktovú stratégiu a manažment sortimentu vozidiel.

Dedičstvo
Vozidlá s označením Cross Country sa môžu popýšiť dlhou, výnimočnou minulosťou. Spoločnosť Volvo Cars bola prvým výrobcom prémiových automobilov, ktorý ponúkol kombi vo verzii s vylepšenými terénnymi schopnosťami a stylingom, a to už v roku 1997 v podobe modelu V70 Cross Country. Jeho príchod znamenal vytvorenie úplne novej kategórie vozidiel, ktorá dodnes fascinuje motoristickú verejnosť.

V súlade so škandinávskym pôvodom a láskou prírode a dobrodružstvu ponúka Volvo V60 Cross Country spojenie toho najlepšieho po každej stránke – komfortný, a súčasne športový, priamy charakter podvozka so slobodou pre tých, čo túžia objavovať nové horizonty.

Športový potenciál
„Vďaka svetlej výške podvozka zväčšenej oproti štandardnému modelu V60 o 65 mm a robustnej konštrukcii ponúka verzia Cross Country bezkonkurenčnú kontrolu nad vozidlom na ceste aj na nespevnenom povrchu v kombinácii so zvýrazneným športovým charakterom vďaka technológii smerovania krútiaceho momentu a systému regulácie prešmykovania v zákrutách Corner Traction Control. Volvo V60 Cross Country je skutočne ako stvorené na únik zo všednosti – pre tých, čo milujú dobrodružstvo a čistý, drsný dizajn,“ povedal Lex Kerssemakers.

V60 Cross Country má v ponuke nové 18- a 19-palcové disky kolies Cross Country s vysokoprofilovými pneumatikami, ktoré zvyšujú komfort, prispievajú k offroadovému charakteru zovňajška, tlmia prenos hluku z vozovky a lepšie chránia disky kolies, či už pri vychádzaní na obrubníky alebo pri zdolávaní kamenistých ciest.

Drsný individualista
Ústrednou témou koncepcie Cross Country je vyjadrenie schopnosti zájsť kamkoľvek a drsného dizajnu. Tieto vozidlá sú určené pre ľudí s aktívnym životným štýlom, ktorí dávajú prednosť prašným cestám pred spevnenými, hoci oboje zvládajú suverénne. To je v prípade modelu V60 Cross Country vyjadrené dizajnovými motívmi, ktoré dávajú jasne najavo jeho dobrodružný charakter. Zvýšený podvozok, predný a zadný nájazdový kryt, ochranné kryty prahov a nástavce blatníkov dodávajú modelu V60 Cross Country impozantný a robustný vzhľad, zodpovedajúci jeho zdatnosti, kým integrované koncovky výfuku reprezentujú jeho druhú, športovú tvár. Hneď od uvedenia modelu na trh budú v ponuke športové sedadlá s čiernymi koženými poťahmi s originálnym hnedým šitím, korešpondujúce so zovňajškom zdatného siláka. Súčasne s uvedením v krajinách EÚ a zvyšku sveta začiatkom roka 2015 sortiment doplnia dva nové, dvojfarebné varianty kožených poťahov.

Motorizácia
Prvé vozidlá V60 Cross Country si budú môcť kúpiť zákazníci v USA a Kanade. Pod kapotou nájdu kultový päťvalcový 250-koňový zážihový motor Volvo s automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies – s touto pohonnou sústavou dokáže vozidlo jazdiť so značne konkurencieschopnou spotrebou paliva 11,2 l/100 km.

Motory Drive-E
Začiatkom roka 2015 si už budú môcť zákazníci na celom svete objednávať Volvo V60 Cross Country s novými, špičkovými štvorvalcovými vznetovými a zážihovými motormi Drive-E, ktoré budú základnou motorizáciou pre variant s predným náhonom, kým vozidlá s pohonom všetkých kolies sa budú dodávať s osvedčenými päťvalcami D4.

Volvo Cars reveals new V60 Cross Country   Volvo Cars reveals new V60 Cross Country Volvo Cars reveals new V60 Cross Country Volvo Cars reveals new V60 Cross Country Volvo V60 Cross Country Volvo V60 Cross Country Volvo V60 Cross Country Volvo V60 Cross Country

 

Zdroj: Transservice/Volvo

Foto: Volvo/Youtube