Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars vyvíja nový model

Výrobca v súčasnosti najluxusnejších automobilov na svete potvrdil, že pracuje na vývoji nového modelu Rolls-Royce. Nové auto uvedie na trh najneskôr v polovici roka 2016.

Nový model bude stavať na úspechu modelov Phantom, Ghost a Wraith a naďalej odvážne formovať budúcnosť tejto značky svojím moderným, elegantným a úchvatným štýlom. Ponúkne nenútené cestovanie s otvorenou strechou v dokonalom spojení moderného luxusu, štýlu a elegancie značky Rolls-Royce s podmanivým a vzrušujúcim zážitkom z jazdy.

Torsten Müller-Ötvös, výkonný riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars, sa zo sídla značky Rolls-Royce v meste Goodwood v Západnom Sussexe vyjadril: „Som naozaj nadšený, že dnes môžem potvrdiť správy o vývoji nášho nového modelu, ktorý v úžasnom príbehu značky Rolls-Royce Motor Cars rozbehne vzrušujúcu novú kapitolu. Momentálne pracujeme na vývoji lákavej a absolútne modernej verzii špičkového kabrioletu, ktorá ďalším náročným pánom a dámam umožní pocítiť, čo znamená vlastniť Rolls-Royce.“

Peter Schwarzenbauer, predseda spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars, privítal toto oznámenie slovami: „Ohlásenie nového modelu značky Rolls-Royce je v automobilovom priemysle vždy kľúčovým momentom. Keď sa toto elegantné a zmyslom lahodiace nové auto v roku 2016 dostane na trh, bude stavať na úspechu našich súčasných modelov a zohrá kľúčovú úlohu v plnení nášho záväzku rásť dlhodobo udržateľným spôsobom.“

Tento nový model momentálne podstupuje prísne prototypové testy, aby mohol postúpiť do ďalšej fázy vývoja.

BMW Group
BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 28 výrobných a montážnych podnikov v 13 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.
BMW Group zaznamenal v roku 2013 celosvetový predajný rekord v objeme približne 1,963 milióna predaných automobilov a 115 215 motocyklov. V hospodárskom roku 2013 činil zisk pred zdanením 7,91 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 76,06 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2013 zamestnával po celom svete 110 351 spolupracovníkov.
Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

Zdroj: Transservice, bmwgroup

Foto: Ilustračné, bmwgroup