Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Spoločnosť Nissan na ženevskom autosalóne odhaľuje nový luxusný model Micra BOSE® Personal® Edition

Na ženevskom autosalóne bola odhalená nová luxusná limitovaná edícia úplne nového modelu Nissan Micra.

Edícia BOSE Personal Edition vychádza z najvyššieho stupňa výbavy Tekna, ale v štandarde obsahuje ešte veľa ďalších doplnkov a prvkov personalizácie. Nissan Micra v tejto verzii ponúkne výnimočný pomer ceny a kvality a v Európe bude k dispozícii iba v počte 3 000 exemplárov.

Meno modelu napovedá, že špecifikáciami vozidla chcela spoločnosť Nissan osláviť spoluprácu s luxusnou značkou BOSE, ktorá sa tiež podieľala na vývoji úplne novej Micry. Táto edícia novej Micry je špeciálne vybavená audiosystémom BOSE Personal, ktorého súčasťou sú dva reproduktory BOSE UltraNearfield™ zabudované do opierky hlavy vodiča. Tento inovatívny prvok v kombinácii so spracovaním signálu od spoločnosti BOSE poskytuje vodičovi priestorový panoramatický zvukový vnem, ktorý ho úplne pohltí.

Vodič si môže zvuk prispôsobiť i pomocou funkcie BOSE PersonalSpace Control. Tá je integrovaná v systéme, ktorý má nová Micra k dispozícii na nastavenie zvuku.  Funkcia umožňuje nastavovať celý rad parametrov. Je tak možné nastaviť precízny zvuk zameraný iba na prednú časť vozidla, alebo zvoliť obklopujúci zvuk, ktorý pokryje oveľa väčšiu časť interiéru.

Marc Mansell, viceprezident spoločnosti BOSE Automotive Systems, uviedol: „Audiosystém BOSE Personal sme navrhli tak, aby bol pri obmedzenom počte komponentov schopný ponúknuť úžasný zvuk. Šesť vysokovýkonných reproduktorov a naše najnovšie technológie spracovania signálu odmenia majiteľov vozidiel Micra prvotriednym, plne prispôsobiteľným zvukovým zážitkom, ktorý dokážeme v súčasnosti sprostredkovať iba my.“

Pre model Nissan Micra BOSE Personal Edition sú k dispozícii dve živé farby exteriéru – čierna Enigma a sivá Gunmetal. Každú z týchto farieb je možné doplniť ešte prvkami vo farbe oranžová Energy, ktoré sú k dispozícii v rámci personalizácie modelu. Štýlovými oranžovými prvkami je možné ozdobiť predný i zadný nárazník, dvere, vonkajšie zrkadlá a tiež 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin. Prvky personalizácie sa z dôvodu záruky vysokej kvality vyhotovenia montujú ručne už vo výrobe v továrni Flins vo Francúzsku.

Za úchvatným nočným vzhľadom rozsvieteného vozidla i za výnimočnou viditeľnosťou a väčšou bezpečnosťou stoja svetlomety LED. Vzhľad exteriéru ešte vylepšujú vysokokvalitné čierne a oranžové nálepky na streche a kapote. B stĺpiky nesú navyše jedinečný znak BOSE Personal.

Personalizácia hrá zásadnú rolu, i čo sa týka vzhľadu interiéru. Vzhľad palubnej dosky a okolitých prvkov vylepšujú na dotyk mäkké a dvojito prešívané materiály vo farbe oranžová Energy. Charakter interiéru podčiarkujú ešte identicky ladené detaily na sedadlách, podlahových rohožiach a prahových lištách dverí.

Pretože vychádza z doplnkov výbavy Tekna, má model Micra BOSE Personal Edition bohatú výbavu už v štandardnej verzii. Súčasťou štandardnej výbavy je i informačný a zábavný systém NissanConnect s digitálnym rádiom DAB a satelitnou navigáciou, inteligentný kľúč Nissan a lakťová opierka medzi prednými sedadlami.

Model ďalej disponuje bezpečnostnou výbavou Safety Pack, do ktorej patrí inteligentné núdzové brzdenie s rozpoznávaním chodcov, rozpoznávanie dopravných značiek a automatické prepínanie svetiel. Výbava modelu obsahuje i inteligentné upozornenie na vybočenie z jazdného pruhu – technológiu, ktorá citlivo navedie vozidlo späť do stredu jazdného pruhu.

Medzi voliteľné prvky výbavy patrí inteligentný panoramatický kamerový parkovací systém (inovatívny parkovací kamerový systém od spoločnosti Nissan), systém Stop&Start, vyhrievané predné sedadlá a rezervné koleso.

Aby mali zákazníci naozaj čo najväčšiu možnosť výberu, je model Nissan Micra BOSE Personal Edition k dispozícii so zmenšeným trojvalcovým preplňovaným zážihovým motorom s objemom 0,9 l a výkonom 90 k, prípadne so vznetovým 1,5 l a 90 k preplňovaným motorom. Vozidlo sa začne predávať tento rok v lete.

 

 

Zdroj: Transservice/Nissan

Foto: Nissan