Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Spoločnosť Nissan oznamuje rekordný predaj v Európe

  • HR 16: rekordné predaje v Európe vďaka zvýšeniu predajov na hlavných trhoch vrátane Spojeného kráľovstva, Francúzska, Nemecka, Talianska a Španielska
  • Podiel spoločnosti na európskom trhu (vrátane značky Datsun) je v súčasnosti 3,9 %
  • Vďaka vozidlám Qashqai, Juke a X-Trail je Nissan jednotkou na trhu v segmente crossoverov
  • Najvyššie predaje elektromobilov vôbec – v celej Európe predaných 23 000 kusov

Spoločnosť Nissan dnes oznámila predaje v Európe za hospodársky rok 2016 na úrovni 756 762 vozidiel, čo predstavuje nárast oproti roku 2015 o 2,6%.

Značka Nissan predala predala v Európe 735 725 vozidiel, z toho 663 718 vozidiel v západnej Európe. Oproti roku 2015 je to nárast o 6,7 %.

Vo vzťahu k rastúcemu celkovému objemu priemyslu dosahovali v HR 16 predaje spoločnosti Nissan na všetkých západoeurópskych trhoch vysoké hodnoty. Predaj sa sústavne zvyšoval v Španielsku (+ 13,3 %), Spojenom kráľovstve (+ 7,5 %), Taliansku (+ 4,8 %), vo Francúzsku (+ 4,7 %) a v Nemecku (+ 4,7 %).

Predaje, ktoré spoločnosť v Európe dosiahla, boli vysoké i vďaka marcovému predstaveniu novej Micry. Tá Nissanu pomáha sústavne šíriť inovácie, vďaka ktorým sú technológie k dispozícii naozaj pre každého.  Rad crossoverov je silnejší než kedykoľvek predtým. Jeho modely X-Trail, Juke i priekopnícky Qashqai majú na trhu stále prevahu a po celej Európe získavajú množstvo ocenení. Dvojcifernou hodnotou rastu zažiaril aj model Navara, ktorý bol na trh uvedený vlani.

V roku 2016 si Nissan Qashqai kúpilo v Európe viac než 270 000 zákazníkov, ktorých tento model zaujal svojím štýlom, efektivitou a pokročilými technológiami. Pre jednotku segmentu znamenalo toto číslo rekord.

Spoločnosť Nissan zaznamenáva i stály rast predajov modelového radu elektromobilov – tomuto radu sa darí a 23 000 vozidiel predaných v Európe predstavuje v tomto výnimočnom hospodárskom roku nový ročný rekord. Predaj modelu Leaf medziročne stúpol o 11 %, pri modeli e-NV200 bol potom nárast 19 %.

Predseda predstavenstva spoločnosti Nissan Europe Paul Willcox k tomu uviedol: „Dali sme si záväzok prinášať zákazníkom každý rok stále viac – viac možností voľby, vyššej hodnoty i viac vzrušenia a inovácií, ktoré naše vozidlá ponúkajú.“

„Spoločnosť Nissan vyniká nad konkurenciou. Prinášame kvalitu a i naďalej sme rozhodnutí posúvať a znovu definovať hranice možností. Dôkazom toho je nový model Nissan Micra, z ktorého má radosť veľa zákazníkov. V roku 2017 budeme i naďalej určovať smer, ktorým sa budú uberať nové technológie – v ďalšej časti tohto roka totiž vybavíme nový Qashqai technológiou Nissan ProPILOT.“

Sortiment vozidiel Nissan tvorí silnú a ucelenú ponuku. Niet divu, že výrobné závody spoločnosti Nissan v Európe prekonávajú každý rok rekordy.  V roku 2015 vyrobila spoločnosť Nissan v Európe celkovo 660 000 vozidiel, z toho vyše 507 000 v britskom Sunderlande.

KĽÚČOVÉ UDALOSTI NA TRHU V HR 2016 

Španielsko: Podiel na trhu 5,1 % – najvyšší objem predaja od roku 2005. Nissan sa stal 8. značkou vôbec a prvou ázijskou značkou na španielskom trhu.

Spojené Kráľovstvo: Podiel na trhu 5,7 % – rast predaja už 8. rok v rade, pri náraste o 7,5 %.

Rusko: Podiel na trhu 6,1 % – najlepšie sa predávajú modely Qashqai, X-Trail a Almera.

Taliansko: Podiel na trhu 3,2 % – najlepšie sa predávajú modely Qashqai, Micra a X-Trail.

Nemecko: Podiel na trhu 2,2 % – značka Nissan zaznamenala od roku 2000 najvyšší podiel na trhu i najvyšší maloobchodný podiel.

 

Zdroj: Transservice/Nissan

Foto: Nissan