Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy
Nissan celebrates 75,000 electric vehicle sales in Europe

Spoločnosť Nissan oslavuje v Európe predaj 75-tisíc elektromobilov

Spoločnosť Nissan dnes oznámila, že predaj vozidla Nissan LEAF v Európe vzrástol v prvej polovici hospodárskeho roka 2016 oproti rovnakému obdobiu v minulom roku o 10 percent. Najnovšie štatistiky tiež ukazujú, že elektromobily značky Nissan vlastní v Európe vyše 75 000 majiteľov, čo potvrdzuje urýchľovanie prechodu k elektromobilom naprieč celým kontinentom.

Tento míľnik nasleduje po nedávnom oznámení, že elektromobilov Nissan sa po celom svete predalo už 260 000, a posilňuje víziu spoločnosti Nissan o bezemisnej budúcnosti v intenciách plánu Inteligentnej mobility, ktorý značka postupne realizuje.

K celkovému predaju elektromobilov výrazne prispel i model e-NV200, ktorého objem predaja v hospodárskom roku 2016 vzrástol medziročne o celých 34 %. Nárast dopytu európskych firiem po bezemisnom modeli e-NV200 prichádza v čase, keď značka oslavuje rozšírenie svojej bezkonkurenčnej päťročnej záruky na všetky 100 % elektrické úžitkové vozidlá.

Riaditeľ divízie elektromobilov v spoločnosti Nissan Gareth Dunsmore k tomu uviedol: „Európsky trh s elektromobilmi rastie nevídanou rýchlosťou. Početné výhody elektrickej mobility začínajú využívať motoristi po celom kontinente.“

„V rámci projektu Inteligentnej mobility Nissan sa snažíme ponúknuť zákazníkom po celom svete bezpečnejšiu a udržateľnejšiu budúcnosť. Zaistí ju náš rad elektromobilov, do ktorého patria i modely Nissan LEAF a e-NV200. Posilňovaním predaja podnecujeme čím ďalej, tým viac vodičov na prechod na elektromobily, a predovšetkým na to, aby si zvolili budúcnosť bez emisií.“

Model LEAF teraz disponuje 30 kWh batériou a ponúka dojazd v dĺžke 250 km.** Po celej Európe je inštalovaných 4 000 rýchlonabíjacích staníc. Riadenie elektromobilu je tak dnes už oveľa praktickejšie a zábavnejšie a ponúka ľahký vstup do sveta budúcnosti bez emisií. Spoločnosť Nissan sa dlhodobo usiluje o inteligentnejšiu a udržateľnejšiu budúcnosť. Jej zákazníci po celom svete už najazdili vyše štyri miliardy kilometrov na elektrický pohon.

Zdroj: Transservice/Nissan

Foto: Nissan