Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Spoločnosť ARRIVA prevzala novú Scaniu Touring

Spoločnosť ARRIVA Michalovce, a.s. sa špecializuje na prímestskú, mestskú a taktiež diaľkovú dopravu, na ktorej prevádzku využíva svoju flotilu pozostávajúcu z 3 diaľkových autobusov Scania Century a tiež 7 diaľkových autobusov iných značiek. Do flotily pribudla koncom minulého roku ďalšia Scania – tento krát Scania Touring HD14 s trinásťlitrovým motorom spĺňajúcim emisnú normu Euro 6.

Zľava: Gejza Sačko, generálny riaditeľ ARRIVA Michalovce, a.s. a Karol Sokol, riaditeľ zastúpenia Scania v SR

459409_highres_Scania_odovzdávanie_autobusu_originálna_veľkosť_21_farebné_ladenie

Spoločnosť ARRIVA Michalovce, a.s. si koncom decembra minulého roku prevzala vo svojom areáli nový diaľkový autobus SCANIA Touring HD14. Slávnostné odovzdanie prebehlo za účasti zástupcov manažmentu spoločnosti ARRIVA Michalovce ako i Scania Slovakia.

SCANIA Touring HD14 je vybavený motorom DC13 115 410 k, pričom tento motor bol v roku 2014 hodnotený vo viacerých európskych testoch nákladných vozidiel na popredných priečkach, a to najmä vďaka vynikajúcej spotrebe.

Diaľkové autobusy SCANIA Century slúžia spoločnosti ARRIVA spoľahlivo a majú najazdených viac ako 1 milión kilometrov. Zakúpenie ďalšieho autobusu značky Scania bolo teda prejavom spokojnosti a dôvery.

„Na základe doterajších dobrých skúsenosti s prevádzkou a údržbou zájazdových autobusov typu Scania od roku 2006 sme sa rozhodli obnoviť vozidlový park zakúpením ďalšieho vozidla SCANIA Touring HD14,“ hovorí Gejza Sačko, generálny riaditeľ ARRIVA Michalovce, a.s..

459416_highres_Scania_odovzdávanie_autobusu_verzia_do_tlače_05

Zdroj: Transservice/Scania

Foto: Scania