Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Slovenský Volkswagen bude mať plánovanú odstávku

Spoločnosť Volkswagen Slovakia (VW SK) zastaví od soboty 24. decembra výrobné linky. Plánovaná odstávka bude trvať v bratislavskom závode tri týždne, v Martine dva týždne. Nástrojáreň v Stupave spustí výrobu hneď po Novom roku.

Po zastavení výroby vozidiel a prevodoviek sa v bratislavskom závode VW SK spustia práce, ktoré nie je možné vykonávať počas plnej prevádzky, resp. počas nepretržitej prevádzky pri výrobe SUV vozidiel. V nasadení bude približne 600 zamestnancov prevažne z údržby, plánovania a z finančného oddelenia, ale aj ďalších približne 2000 pracovníkov dodávateľských firiem. Zvyšných 10.000 zamestnancov bude čerpať celozávodnú dovolenku.

Najväčší počet technologických a stavebných úprav v rámci výroby sa bude realizovať v montážnej hale a v karosárňach. V novopostavenej karosárni a montážnej hale Porsche bude pokračovať inštalácia zariadení a technológií. Počas plánovanej odstávky sa pravidelne vykonáva aj komplexná údržba a kontrola zariadení. S rozširovaním závodu sú spojené aj prestavby a modernizácie v areáli spoločnosti.

Výroba vozidiel bude v Bratislave znova spustená 16. januára 2017. TASR informovala spoločnosť VW SK.

Zdroj, foto: Netky.sk