Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Scania zvyšuje podiel predaja nákladných vozidiel v Európe

Napriek tomu, že vo východnej Európe a v Latinskej Amerike klesá záujem o nákladné autá, Scania, švédska dcéra Volkswagenu, v 1. polroku zvýšila na starom kontinente svoj podiel v tomto segmente trhu na 17,2 %.

„Dopyt na väčšine veľkých európskych trhoch, medzi ktoré patrí nemecký, francúzsky a poľský, stúpa,“ uvádza sa v dnešnej správe vedenia Scanie o výsledkoch v prvej polovici tohto roka. Bilanciu mierne ovplyvnil pokles predaja nákladných vozidiel v Rusku a v Brazílii.

Finančný výsledok Scanie však pozitívne ovplyvnilo oslabenie eura voči doláru, rast príjmov zo servisu a rast odbytu vozidiel na uvedených európskych trhoch.

V 2. štvrťroku dosiahla Scania zisk 1,68 miliardy SEK (170 miliónov eur). V rovnakom období vlaňajška bol výsledok o 280 miliónov SEK slabší.

Scania sa stala jednou z dcér VW vlani. Scania s dcérou Volkswagenu MAN sa stala v koncerne samostatnou organizačnou jednotkou. Väčšia samostatnosť tejto časti výrobnej jednotky by mala priniesť zjednodušenie rozhodovania, väčšiu iniciatívu vedúcich manažérov, rýchlejší technický pokrok, zrýchlenie vývoja a rast rentability výroby.

trhovy_podiel_TS_(2)_tcm87-489664

Zdroj, foto: Netky.sk/Scania