Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Scania v druhom štvrťroku dosiahla rekordné objednávky

Švédsky výrobca nákladných áut Scania, ktorého majiteľom je nemecký Volkswagen, v druhom kvartáli evidoval rekordný objem objednávok.

Pomohol mu silnejší dopyt na európskom trhu. Firma ďalej v utorok uviedla, že na jeseň plánuje zväčšenie výroby. Automobilka informovala, že za apríl až jún získala objednávky na výrobu 20 987 nákladných vozidiel. Išlo o rast oproti druhému štvrťroku vlaňajška, kedy dostala objednávky na 20 694 nákladných áut.

„Scania získala veľa dôležitých objednávok a v porovnaní s prvým štvrťrokom tohto roka sa zlepšili objednávky v Európe,“ uviedla firma vo vyhlásení. „Dopyt v Rusku však nepriaznivo ovplyvnili turbulencie v regióne a objednávky v Latinskej Amerike boli výrazne nižšie ako v druhom štvrťroku vlaňajška,“ dodala spoločnosť. Scania ďalej konštatovala, že nutnosť nahradiť starnúce parky nákladných vozidiel a zlepšenie základnej ekonomiky podporovali dopyt v Európe, ktorá je jej najväčším trhom. Poznamenala, že na jeseň v Európe zvýši produkciu. „To bude znamenať prijímanie nových zamestnancov,“ uviedla.

V prvom štvrťroku tohto roka švédsky výrobca nákladných áut dosiahol prevádzkový zisk v sume 2,26 mld. švédskych korún (SEK). V rovnakom období minulého roka pritom bol iba na úrovni 1,93 mld. SEK. Automobilka tak pohodlne prekonala prognózu analytikov oslovených v prieskume agentúry Reuters, ktorí očakávali, že jej prevádzkový zisk za prvý kvartál bude v objeme 1,83 mld. SEK.

Zdroj: netky.sk

Foto: scania