Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Scania uvedie na veľtrhu IAA celú svoju ponuku

Scania prichádza na IAA s novou generáciou vozidiel, ktorú odhalila takmer pred mesiacom počas veľkolepého predstavenia v Paríži.

“Prijatie, ktoré dostala a level záujmu, ktorý vzbudila, prekonal naše najväčšie očakávania,” hovorí Christopher Podgorski, viceprezident pre predaj a marketing divízie nákladných vozidiel spoločnosti Scania. “Vedeli sme, že zákazníci i široká verejnosť mali vysoké očakávania, ale taký záujem a prijatie nového modelového radu bolo až zarážajúce.”

Scania je uprostred intenzívnej fázy predstavovania novej generácie nákladných vozidiel. Okrem iných aktivít, navštívili Södertälje poprední európski novinári, aby si vyskúšali prvé dostupné varianty zamerané na diaľkovú dopravu.

„Nikomu neunikol fakt, že  ide o úplne novú generáciu vozidiel a veľké úspory paliva,“ hovorí Podgorski. „Bola však prijatá aj myšlienka, že Scania tiež predstavuje nový spôsob práce s aplikáciami, cez dialóg so zákazníkmi orientovaný na ziskovosť, trvalú udržateľnosť a na mieru vytvorené integrované riešenia. Máme mimoriadne jasné zameranie na podnikanie našich zákazníkov a potenciál zarobiť im peniaze pomocou investovania do našich riešení. Scania teraz mení definíciu pojmu „prémiový“ v odvetví nákladných vozidiel.“

Zaujímavosti v expozícii Scania zahŕňajú štyri nákladné vozidlá novej generácie, ako aj priečny rez kabínou. Veľmi úspešný súčasný rad – pasovaný za vôbec najlepší vďaka neporovnateľnej kvalite – bude vyrábaný paralelne s novou generáciou a bude na IAA tiež prítomný. Hlavným reprezentantom súčasnej generácie bude v prémiovej špecifikácii drevársky špeciál v edícii Crown Edition.

Prezentované budú i produkty a služby, ktoré poslúžia ako hmatateľné príklady jasne vysloveného cieľa spoločnosti Scania a návrhov na trvalo udržateľný rozvoj dopravy.

Ide napríklad o vozidlo jazdiace na skvapalnený zemný plyn (LNG) s dlhým dojazdom, ako aj unikátne hybridné nákladné vozidlo, ktoré kombinuje Euro 6 a hydrogenovaný rastlinný olej (HVO), a jazdí bez hluku a bez emisií, len na elektrickú energiu.

Scania má veľa čo ukázať aj pri autobusoch, a to aj z pohľadu trvalej udržateľnosti. V stánku sa predvedie Scania Citywide LE, hybridný autobus s kapacitou na prevádzku v mestskej a prímestskej doprave, ale vhodný aj do medzimestskej dopravy. Bude sa tu nachádzať aj plynom poháňaný autobus Scania Interlink LD. Je to prvý autobus na plyn s klasickou podlahou. Je vybavený prevodovkou Scania Opticruise, ktorá šetrí palivo a je vynikajúca pre prímestskú a medzimestskú prevádzku. Bok po boku s nimi tu bude nový autobus Scania Interlink HD s palivovo optimalizovanou hnacou sústavou, motorom s výkonom 450 k, iba s SCR.

„Šírka našej ponuky a služby, ktoré predstavujeme na veľtrhu ukazujú, že máme trvalo udržateľné riešenia na výzvy, ktorým odvetvie čelí – dostupné tu a teraz,“ hovorí Klas Dahlberg, Senior viceprezident, Scania Autobusy.

V jednej časti expozície bude Scania prezentovať aspekty svojich pripojených služieb, ktoré vytvárajú ekosystém a významne sa podieľajú na ziskovosti zákazníkov Scania. Hlavnou novinkou je Scania Údržba s flexibilnými plánmi, pripojený servis, ktorý zaručuje, že každé nákladné vozidlo dostane presnú údržbu na základe toho, ako sa využíva.

Je jasné, že Scania nikdy nemala na IAA silnejšiu ponuku. Kombinácia úplne novej generácie vozidiel a na mieru vytvorených riešení, ktoré vždy zahŕňajú pripojené servisy pre nákladné vozidlá aj autobusy, spolu s trvalo udržateľnými riešeniami v existujúcom najpredávanejšom modelovom rade, je zárukou rekordného záujmu.

Zdroj: Transservice/Scania

Foto: Scania