Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Scania opäť získala ocenenie Green Truck

Scania R 500 získala tohtoročné Green Truck Award s veľkým náskokom. Víťazom tohoto nemeckého testu sa stáva nákladný automobil s najnižšou spotrebou paliva. Na tom, že Scania získala prestížne ocenenie druhýkrát za sebou, má zásluhu modernizovaný šesťvalcový motor s objemom 13 litrov. Nízka spotreba, najvyššia priemerná rýchlosť a nižšie emisie C02 pomáhajú dopravcom udržať nízke náklady na prevádzku a tiež šetria životné prostredie.

Pri priemernej spotrebe 24,92 litra na 100 km a priemernej rýchlosti 79,91 km / h na 350 km dlhej skúšobnej dráhe porazila Scania druhého v poradí o priepastných 0,4 litra na každých 100 km. Keď túto hodnotu prevedieme na typický ročný nájazd nákladného vozidla – 150 000 km, činí tento rozdiel až 600 litrov ročne.

Za posledné štyri roky získala spoločnosť Scania ocenenie v stovkách odborných testoch. Scania tiež v mnohých európskych krajinách stanovila rad nových rekordov v spotrebe paliva v porovnávacích testoch nezávislých novinárov.

„Ocenenie Green Truck je jedinečným porovnávacím testom, pretože sa sústredí na to, čo je pre našich zákazníkov najdôležitejšie z hľadiska nákladov a udržateľnosti,“ hovorí Wolfgang Buschan, produktový riaditeľ diaľkovej prepravy spoločnosti Scania Trucks. „Fakt, že sme v tomto roku opäť získali túto cenu, je nesmierne lichotivý.“

„Green Truck Award“ udeľujú dva popredné nemecké časopisy „VerkehrsRundschau“ a „Trucker“. Všetci účastníci testu majú celkovú hmotnosť súpravy 40 ton a trasa vedie po verejných komunikáciách medzi Mníchovom a Norimbergom. Spotreba paliva a priemerná rýchlosť sú prísne kontrolované a potenciálne rozdiely v počasí i vplyvom prevádzky sú vylúčené. Nízka spotreba pohonných hmôt nielen šetrí náklady, ale tiež zodpovedá energetickej účinnosti, zníženým emisiám CO2 a zvýšenej udržateľnosti.

Scania je vďaka nízkej spotrebe, spoľahlivosti a šetrnosti k životnému prostrediu obľúbená nielen u majiteľov firiem, ale tiež samotných vodičov. Práve pre nich na Slovensku i v Českej republike spúšťame súťaž: SCANIA CO2NTROL CUP 2018, kde svoju úlohu hrá tiež spotreba paliva.

Zdroj: Transservice/Scania

Foto: Scania