Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Rýchlostná cesta R2 pri Zvolene sa môže stavať

Takmer osemkilometrový úsek rýchlostnej cesty R2 medzi Zvolenom a Detvou sa môže začať stavať.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) podpísala zmluvu na jeho vybudovanie so združením firiem Corsán – Corviam Construcción a Chemkostav. Táto nadobudla podľa hovorcu NDS Michala Fúrika účinnosť 12. júla.

Úsek R2 Zvolen, východ – Pstruša sa postaví za 98,8 milióna eur a spolufinancovaný bude z eurofondov. Jeho dokončenie sa predpokladá v roku 2016. „Rýchlostná cesta R2 Zvolen, východ – Pstruša spolu s nadväzujúcim úsekom Pstruša – Kriváň priblížia región okolo Zvolena a Detvy k už existujúcej sieti diaľnic a rýchlostných ciest,“ doplnil Fúrik.

Úsek je dlhý 7,85 kilometra (km) a bude sa na ňom nachádzať sedem mostov. Z toho najnáročnejšie sú most nad potokom Hradná, ktorý je dlhý 206,8 metra, a most nad Slatinou a železničnou traťou dlhý 460,6 metra.

Rýchlostná cesta má po dobudovaní odbremeniť najmä obce Zvolenská Slatina a Vígľaš, cez ktoré v súčasnosti prechádza cesta prvej triedy. V roku 2010 predstavovala intenzita dopravy v úseku približne 15.000 áut za deň. Podľa odhadov diaľničiarov by v lokalite malo v roku 2030 jazdiť 18.834 áut za 24 hodín. Úsek je tiež dlhodobo evidovaný ako nehodový.

Zdroj: netky.sk

Foto: R2 Zvolen, východ – Pstruša, nds