Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Ryanair bude rokovať o prevzatí stratových Cyprus Airways

Generálny riaditeľ nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair Michael O’Leary cestuje vo štvrtok na Cyprus, aby rokoval s tamojšou vládou o možnom prevzatí stratových aerolínií Cyprus Airways.

O’Leary to povedal novináromv Dubline. Írska spoločnosť bola jednou z takmer dvadsiatich firiem, ktoré minulý mesiac vyjadrili nezáväzný záujem o cyperského leteckého prepravcu. Tento postup bol predbežným krokom k prípadnej záväznej ponuke.

„Sme zapojení do procesu, a dúfam, že niečo z toho vzíde. Je to veľmi politický proces,“ povedal O’Leary vo štvrtok na tlačovej konferencii. Dodal, že každá transakcia by bola malá vzhľadom k celkovej stratégii rastu spoločnosti Ryanair.

Podľa návrhu Ryanairu by si cyperské aerolínie udržali svoju značku a pôsobili by na základe osobitného osvedčenia leteckej spoločnosti Ryanair. Cyperská spoločnosť by tiež mohla podľa O´Learyho zvýšiť počet prepravených cestujúcich na tri milióny ročne zo súčasných 600 tisíc. Akékoľvek ďalšie podrobnosti odmietol poskytnúť.

Spoločnosť Ryanair je najväčšou nízkonákladovou leteckou spoločnosťou v Európe a zabezpečuje aj pravidelné linkové medzinárodné spojenia so Slovenskom.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Ilustračné, wikimedia