Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

O rok nastúpi prvý prémiový pick-up Mercedes-Benz

Koncom roku 2017 rozšíri (po investíciách niekoľko sto miliónov eur) portfólio značky s hviezdou prvý ozajstný prémiový pick-up: Mercedes-Benz Trieda X. Nový stredne veľký päťmiestny pick-up môže odviezť popri náklade (užitočné zaťaženie viac ako 1,1 tony; ťažná sila 3,5 tony) až päť osôb (v dvojitej kabíne). Ponúkne rozmanitú paletu motorov (vrcholový model s dieselovým motor V6), dostane robustný rebrinový rám a stály pohon všetkých kolies 4MATIC; zabezpečí vysoký komfort jazdy a poskytne príkladnú bezpečnosť.

Trieda X je určená najmä pre Európu, Latinskú Ameriku, Južnú Afriku a Austráliu. Osloví zvyšujúci sa počet užívateľov pick-upov, ktorí si pri nich želajú viac vlastností osobného motorového vozidla. Uspokojí i rastúci záujem o pick-up, ktorý sa uplatní ako štýlové rodinné vozidlo.

Konkrétnu podobu novinky predstavili prostredníctvom dvoch štúdií v švédskom Štokholme. V prvej štúdii Trieda X  v prevedení „powerful adventurer“ (veľký dobrodruh) sa snúbia všetky silné stránky klasického pick-upu – robustnosť, funkčnosť, odolnosť a priechodnosť terénom. Druhá štúdia nazvaná „stylish explorer“ (štýlový prieskumník) zvýrazňuje navyše vlastnosti pick-upu s hviezdou: počnúc typickým dizajnom, cez komfort a dynamiku jazdy až po bezpečnosť.

„Vozidlom pick-up značky Mercedes-Benz vypĺňame jednu z posledných medzier v našom portfóliu. Čo je náš cieľ? Každému zákazníkovi chceme ponúknuť také vozidlo, ktoré sa dokonale hodí na jeho účel použitia. Trieda X pritom bude v tomto rastúcom segmente udávať nové štandardy.“ Charakterizuje novinku Dieter Zetsche, predseda predstavenstva spoločnosti Daimler.

Obdobne ako celá rodina vozidiel s hviezdou získa nová Trieda X rôzne prvky výbavy, ktoré umožnia individuálne prispôsobiť exteriér a interiér. Príkladnú bezpečnosť a komfort riadenia nového pick-upu zabezpečia moderné asistenčné systémy vodiča (veľa z nich ako sériová výbava) založené na kamerách, radarových a ultrazvukových snímačoch.

Zdroj: Transservice/Mercedes-Benz

Foto: Mercedes-Benz